Harley benton st 20 hh active sbk

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı şeyin laciverti hakkında konu açmaktan yorulmadin mi?
Hocam haklısınız ama b.c rich ile ilgili açtığım başlıkta kimse yardımcı olmadı sonra biriyle özelden konuşup bilgi sahibi oldum, alma aşamasındayım şuan. bu harley benton un gitarlarını hem çok ucuz hemde güzel olduğu sebebiyle farklı akorlarda kullanıcağım bir gitarım olsun istediğim için açtım boş sorular soruyorsam kusura bakmayın ama gitarın özelliklerine bakıp iyi mi kötü mü olduğunu anlayacak kadar bilgi sahibi değilim

Kagit ustundeki bilgiler sadece manyetik, kopru, agaci vs. Bunlarin hangi turde daha islevsel oldugunu birkac arastirmayla bulunabilir. Harley Benton'un sadece su marka basanlardan cok daha iyi oldugunu biliyorum. 22 perdesi var bu arada, dikkate al. Videolarini seyret, aklinda birkac fikir olsun ve arastir diyorum. Elime hic Harley degmedi, su ana kadar 2 tane elektro gitar elime degdi. :D Bu isin ustasi degilim ama sadece arastirman gerekiyor diyorum. Aktif manyetikli gitar da kullanmadim maalesef, yorum yapamiyorum bu gitar hakkinda. Harley gitar kullanan kisilerin yorumlari lazim.

Ve avrupadan gelen bir tanıdığımla getirtsem sıkıntı yaşanır mı?
Tanidigin sahsi malim derse pek bir sey olmaz diye dusunuyorum.

Buraya da bak belki eline birkac bilgi gecebilir.

Atalarımız ucuz etin yahnisi yavan olur diye boşuna söylememiş, ne kadar para verirseniz karşılığında alacağınız ses kalitesi ve malzeme anlamında uzun ömürlülük ona göre olacaktır. Aynı şeyleri sürekli konuşmaya gerek yok, mantık ne kadar ekmek o kadar köfte, alternatifi veya kaçış noktası yok malesef.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Atalarımız ucuz etin yahnisi yavan olur diye boşuna söylememiş, ne kadar para verirseniz karşılığında alacağınız ses kalitesi ve malzeme anlamında uzun ömürlülük ona göre olacaktır. Aynı şeyleri sürekli konuşmaya gerek yok, mantık ne kadar ekmek o kadar köfte, alternatifi veya kaçış noktası yok malesef.
Hocam tabiki bu fiyatta usa kalitesi beklemiyorum f/p olarak nasıldır diye soruyorum. sizde harley benton flying v vardı sizinki fiyat olarak daha yüksek ama klavyesi aynı mıdır rahat mıydı ton olarak beklentim yok zaten görüntüsünü ve fiyatını beğendim

Hocam haklısınız ama b.c rich ile ilgili açtığım başlıkta kimse yardımcı olmadı sonra biriyle özelden konuşup bilgi sahibi oldum, alma aşamasındayım şuan. bu harley benton un gitarlarını hem çok ucuz hemde güzel olduğu sebebiyle farklı akorlarda kullanıcağım bir gitarım olsun istediğim için açtım boş sorular soruyorsam kusura bakmayın ama gitarın özelliklerine bakıp iyi mi kötü mü olduğunu anlayacak kadar bilgi sahibi değilim
Öncelikle soruların boş değil, estağfurullah. Vaktiyle hepimiz sorduk hangi gitar, amfi vs diye.
Gitarın sadece özelliklerine bakıp iyi veya kötü olduğunu hiç kimse söyleyemez, eline alıp çalmadıkça (söyleyen olursa da görmezden gel).
Nadir de olsa seri üretimden çıkma aynı marka model USA gitarlar bile birbiriyle farklılıklar gösteriyor ton olarak. Alt segment gitarları sen düşün.
Örneğin, SX ler Türkiye pazarına ilk geldiği zamanlar 400 TL gibi bir fiyatı vardı ve çok kişi alıp modladi bu gitarları. Sonuç; Meksika Fender halt etmiş ile param çöpe gitti arasında kaldı mevzu.
Kıssadan hisse, ya riske girip deneyeceksin ya paranı biriktirmeye çalışıp 2. El Kore gitar kovalayacaksın.

Beklentiniz ne? Bu gitar iyi mi kötü mü ona göre belli olur. Gitarı alıp cesitli eksiklikleri gidermek veya keyfi olarak modlayacaksaniz tamam ama bunu parca parca misal amerikan fender'e ulasmak icin yapacaksaniz sonuc husran olur. Bir ton para dokup, yine de tatmin olmama ihtimali yuksek. Bunu bu gitarın kalitesinden bagimsiz söylüyorum.

Sap rahatlığı eline alıp denemeden anlaşılmaz. Bana rahat gelen size gelmez, vs. Onun dışında ciddi bir kalite sorunu çıkacağını sanmam, thomann belli bir standardı yakaladı. Gerisi iyi bir ayara bakar.

Beklentiniz ne? Bu gitar iyi mi kötü mü ona göre belli olur. Gitarı alıp cesitli eksiklikleri gidermek veya keyfi olarak modlayacaksaniz tamam ama bunu parca parca misal amerikan fender'e ulasmak icin yapacaksaniz sonuc husran olur. Bir ton para dokup, yine de tatmin olmama ihtimali yuksek. Bunu bu gitarın kalitesinden bagimsiz söylüyorum.

Sap rahatlığı eline alıp denemeden anlaşılmaz. Bana rahat gelen size gelmez, vs. Onun dışında ciddi bir kalite sorunu çıkacağını sanmam, thomann belli bir standardı yakaladı. Gerisi iyi bir ayara bakar.
Yüksek bir beklentim yok çok modlamayıda düşünmedim

Gitar geldi bence görüntü açısından çok güzel klavyesi js11 den kat kat daha rahat (tabi benim için)

Dosyalar

• 8E8B3551-C699-4B23-8E02-402EE0A369EC.jpeg
    8E8B3551-C699-4B23-8E02-402EE0A369EC.jpeg
    703.9 KB · Gösterim: 213
Geri