floyd rose mu sabit köprü mü

Yeni başladığın için tremoloyu pek kullanmazsın, ayrıca tel değiştirmesini filan da öğrenmen gerekecek. Zor bir şey değil ama fazladan zaman ayırman gerekir. Yine de istiyorsan alabilirsin tabii güzel bir gitar. Mümkünse alırken gitardan anlayan birine göster, değilse de buraya at alacağın gitarı yardımcı olmaya çalışalım

Yeni başladığın için tremoloyu pek kullanmazsın, ayrıca tel değiştirmesini filan da öğrenmen gerekecek. Zor bir şey değil ama fazladan zaman ayırman gerekir. Yine de istiyorsan alabilirsin tabii güzel bir gitar. Mümkünse alırken gitardan anlayan birine göster, değilse de buraya at alacağın gitarı yardımcı olmaya çalışalım

alacagim gitar bu ama kararsiz kaldim kopru konusunda sabit koprulu gitar icin oneriniz var midir
SmartSelect_20220715-094124_sahibindencom.webp
SmartSelect_20220715-094113_sahibindencom.webp
SmartSelect_20220715-094106_sahibindencom.webp

Sene 2008 gitarla ilgili pek bilgim yok ama floyd felan görmüşüm, sanıyorum ki çok güzel bişey
Kafaya takmışım hsh alcam niye sözde ton daha zengin olcak, birde 24 fret sevdamız var sanırısn shrederiz. Sonuç cort x6
Gitar çalmayı öğrenemedik ama şükür yarım lüthier gibi olduk

Yeni başlayan gitaristin en büyük hatası floyd rose işine girmektir, isterse custom ahop gitar olup titanyum floyd olsun, yapmayın etmeyin sonra
Mustafa ceceli gibi hüsraaaaaaaann diye şarkılar yaparsınız

Giriş seviyesi gitarlarda malzeme kalitesi ve işçilik doğal olarak daha düşük olur... Floyd tipi köprüler %99 oranında fiyatla orantılı iyileşir. Bu seviye gitarlarda hele de kendin de Beginner isen bence gereksiz heves ve macera... sabit köprü ile daha rahat eder, çalmaya ve öğrenmeye daha çok konsantre olursun. Yine de istiyorsan al, olmaz diye bir şey yok.

Giriş seviyesi gitarlarda malzeme kalitesi ve işçilik doğal olarak daha düşük olur... Floyd tipi köprüler %99 oranında fiyatla orantılı iyileşir. Bu seviye gitarlarda hele de kendin de Beginner isen bence gereksiz heves ve macera... sabit köprü ile daha rahat eder, çalmaya ve öğrenmeye daha çok konsantre olursun. Yine de istiyorsan al, olmaz diye bir şey yok.
peki gövde için ıhlamur ağacı mı yoksa maun ağacı mı daha iyi

Ağaç tercih meselesi, farkı anlamazsın bile. İlk gitarın olduğu için özelliklerinden çok rahat ve sorunsuz olmasına dikkat et. İkinci el ve bakımsız, kullanılmayan bir gitar alıyorsan kendini luthierde bulma olasılığın yüksek.

Elimden her iş gelir, söker-takar, birleştiririm diyebiliyorsan alabilirsin. Yeni bir kullanıcıyı ciddi anlamda uğraştırabilecek bir parça floyd rose. ilk gitarımı ben de floyd rose köprülü aldım. nasıl çalıştığını anlayabilmek için sıfır aldığım gitarı en ufak vidasına kadar söktüm ve öyle öğrendim çalışma şeklini. bunları yaparım ilgim var dersen al. eğlenceli sinir harpleri yaşatıyor insana. yok uğraşamam dersen de sabit köprülü bir gitara yönelmeni tavsiye edeceğim forumdaki diğer arkadaşlar gibi.

Geri