Palmer Pdi-09 dibox ile kayıt alma

Herkese merhabalar. Palmer PDI-09 dibox a sahibim. Bununla kayıt almak istiyorum. Gitarımın outundan diboxa girip diboxın thru çıkışından tubeman preamp pedalına, tubemanden de ses kartına bağlanıp oradan plugin aracılığı ile 2, 3efekt daha ekledikten sonra kaydetmek istiyorum. ayrıyetten de di sinyalini kaydetmek gibi bir düşüncem ve arzum da var. Fakat diboxın kullanım kılavuzunda dibox a doğrudan gitardan gelen sinyalle girmememin araya amplifikatör veya bir efekt pedalı yerleştirmem gerektiğine dair bir uyarı görseli var. Bu ürünle belirttiğim şekilde kayıt alamaz mıyım o zaman? Ben amfim olmadığı için kaba bir şekilde palmera sinyalsiz girip thru çıkışından tubemane girerek sanki bir amplifikatörüm varmış gibi kullanmak ve ayrıyetten di sinyalimi de kaydetmek gerekirse üzerinde oynama hatta yapabilirsem yine tubeman ve pluginler aracılığı ile reampin yapmak istiyorum. Bu dediğim senaryonun gerçekleşmesi ne kadar mümkün? Ve de en önemlisi uygulamaya çalıştığımda ekipmanlarım herhangi bir zarar görür mü?

Ayrıca ürünün üzerindeki 0,15,30 Db tuşunun da ne işe yaradığını bir türlü çözemedim. Beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim 🙏

Son düzenleme:
Geri