iced earth tonlarını nasıl yakalarız

merhaba bende metal muff ve bcrich usa warlock var.iced earth tonlarının karakteristiğini pedal üzerinde bir türlü çözemedim sizce neyi açmalı neyi kısmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim.

Aslında bir Pure Evil tonu almak zordur. Baslar ve tizler elbette yüksek olacak ama bu tonu kullanacak arkadaşın çok sıkı bir sağ bileğe ihtiyacı var ki o tonu toplu şekilde verebilmek için sağlam bir tuşe lazım. Jon Schaefer sonuçta...

bikere aktif manyetik farz.sanırım gitarındada bu manyetiklerden mevcut,eğer kafa kabin mesa bogie anfin yoksa, orta seviye bir amfide öncelikle kulağına göre bir eq ayarı yap ki bu ayar yukarıda arkadaşların da dediği gibi düşük mid yuksek bas ve tizli olabilir.Sonrasında ise 2 overdrive yada dist pedalını aynı anda açarak birde üstüne comp ekleyerek sonsuz sustain,deli hırıldayan dist. sesi alabilirsin.

cihancobek demiş ki:
bikere aktif manyetik farz.sanırım gitarındada bu manyetiklerden mevcut,eğer kafa kabin mesa bogie anfin yoksa, orta seviye bir amfide öncelikle kulağına göre bir eq ayarı yap ki bu ayar yukarıda arkadaşların da dediği gibi düşük mid yuksek bas ve tizli olabilir.Sonrasında ise 2 overdrive yada dist pedalını aynı anda açarak birde üstüne comp ekleyerek sonsuz sustain,deli hırıldayan dist. sesi alabilirsin.

jon schaefer aktif manyetik değil tamamen el sarımı özel üretim WRC manyetiklerini kullanıyor.

uurdmc demiş ki:
cihancobek demiş ki:

jon schaefer aktif manyetik değil tamamen el sarımı özel üretim WRC manyetiklerini kullanıyor.
WCR olmasın o?

janmoreye demiş ki:
uurdmc demiş ki:
cihancobek demiş ki:

WCR olmasın o?

evet dogru olanı WCR :) acele işte

Jon Schaffer Larry amfiler kullaniyor, Larry amplification diye de gecer, alman uretimi custom shop tamamen, ki yanlis hatirlamiyorsam Burnt Offerings'den beri bu dayiya yaptiriyor amfilerini, o yuzden amfiyi almadan hic umut etmeyin bence schaffer efendinin tonlarini almayi, hos sevdigim bir gitar tonu da yok adamin zaten. Manyetik olarak ciddi derecede low output manyetikler kullaniyor, gain isini amfiden ve tusesinden, ozellikle ve ozellikle de tel kalinligindan hallediyor. Adam yanlis hatirlamiyorsam 13-56 ile 24.75lik skalada Eb (mibemol)'den caliyor, adam oldurecek gucte parmaga ihtiyac var bu durumda ayni zamanda.

Ayriyetten boosted + midscooped bir JCM800 ya da JCM900 MK3 yakinlasabilir diye dusunuyorum.

Geri