Peavey Transtube Bandit ve Tech21 TM 60: Nasıl bilirsiniz?

Evde hem kendi tonuyla çalabileceğim, hem de pedal vs ile iyi anlaşabilecek bir solid state amfi fikri çok cazip geliyor. Dijital amfi istemiyorum, lambalılar da birden fazla nedenden dolayı ilgimi çekmiyor. Elimdeki lambalı Vox Pedal Flat 4 gayet güzel lambalı preamfi tadı verebiliyor.
Şu anda ikinci el bir Behringe Ultratwin 210 ile de diğer cihazları bağlamak açısından verim alıyorum, ama amfinin kendi tonları çok kısıtlı. Amfi yıllardır bende ve tank gibi. Başka hiç bir kusuru yok.

Çok yönlü olabilecek solid state kombolar arasında hep dikkatimi çeken bu iki amfi var. Transtube olmayan Peavey modelleri de fena durmuyor aslında ama opsiyonları az gibi. Reverb yok mesela bazılarında.
TM 60 için ikinci kanal biraz sıradışı deniyor. Bir de üzerindeki EQ seçenekleri sınırlı geldi. Fakat preamfisi özel olarak bu amfi için tasarlanmış. Yani küçük modelin aksine, power amfiye SansAmp bağlanmış gibi bir şey değil anlaşılan.
Peavey Bandit ise biraz daha 80'ler tadında deniyor, bu durumda "acaba ne kadar çok yönlü bir amfi ? dedirtiyor. Çok hızlı kompreslenen bir şey istemiyorum; volüm potuna düzgün yanıt vermesi önemli. Bir de, kanalların kendi volümleri var ama, master volüm yok sanki bu amfilerde?
Bütçe tercihi açısından yaptığım kıyaslama kabaca şu aslında: Behringer'in power amfisine bir Fly Rig 2 veya benzerini bağlasam, alacağım verim bunlarla aşağı yukarı aynı şey olur mu?

İkisini de uzun zamanlar çaldım, denedim, kurcaladım. Harika amfiler, transistörlülerin gururu. Özellikle tm60, bir hoparlör upgrade’i ile daha da harika olabilir, G12H75, Vintage30 vs.

Peavey de higain konusunda ciddi başarılı 80/90 heavy/thrash/glam çok rahat. Tertemiz de bir clean kanalı var.

Tm60’ın crunch kısmı daha şık gibi, srv tarzı işleri de daha başarılı kotarır. Ama ikisi de bence fiyat performans açısından hadsafhada aletler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisini de uzun zamanlar çaldım, denedim, kurcaladım. Harika amfiler, transistörlülerin gururu. Özellikle tm60, bir hoparlör upgrade’i ile daha da harika olabilir, G12H75, Vintage30 vs.

Peavey de higain konusunda ciddi başarılı 80/90 heavy/thrash/glam çok rahat. Tertemiz de bir clean kanalı var.

Tm60’ın crunch kısmı daha şık gibi, srv tarzı işleri de daha başarılı kotarır. Ama ikisi de bence fiyat performans açısından hadsafhada aletler.
Teşekkürler. Sizdeki amfi koleksiyonu dillere destan, o yüzden sizden geçer not alması anlamlı bu ikisinin.
Muhtemelen TM60 benim kafaya daha yakın, ama daha zor bulunuyor ve daha pahalı. Bandit daha uygun fiyatlı, fakat sanırım onun temiz kanalı pedal için, gain kanalı ise biraz daha shred takılmaya müsait. Bir de bu arkadaşın çeşitli versiyonları var, "Kırmızı Haydut" diğerlerinden daha makbul gibi bir efsane var sanki 🤣

Teşekkürler. Sizdeki amfi koleksiyonu dillere destan, o yüzden sizden geçer not alması anlamlı bu ikisinin.
Muhtemelen TM60 benim kafaya daha yakın, ama daha zor bulunuyor ve daha pahalı. Bandit daha uygun fiyatlı, fakat sanırım onun temiz kanalı pedal için, gain kanalı ise biraz daha shred takılmaya müsait. Bir de bu arkadaşın çeşitli versiyonları var, "Kırmızı Haydut" diğerlerinden daha makbul gibi bir efsane var sanki 🤣

Şimdi daha rahat yazabilecek bir konumdayım; TM60’ın tone shaping özellikleri sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Temiz kanalı gerçekten güzeldi, Fender BJ bile sönük kalıyordu yanında. Hele ki dediğim gibi bir speaker upgrade ile şahane olur. İnsan ilk başta entegre GT2’li bir cihaz gibi düşünse de, ben de kendi başına özel bir tasarım olarak biliyorum TM60’ı. Pedalları çok iyi karşılıyor, iki kanal da drive’a girebiliyor, ama 2. Kanal direkt kirli olarak atanmış, önüne bir SD-1 atınca chug işlerini de kotarıyordu.

Peavey’ler de yine TM gibi taş gibi aletler, gain kanalı direkt metalci işi ama rahatsız edici değil, yine bir transistörlü amfiye göre çok organik bulmuştum. 12 inç speaker’lı modellerinden herhangi biri tahminimce yürür, Transtube, Bandit… TM60’da bir kaç ikinci el fiyat var, 500 dolarlar civarı olsa makul olur, Peavey ise daha hesaplı, geçen vardı hatta 3600 müydü ne satılmış, bu fiyat bandındalar genelde.

Benim gönlüm ama yine de güzel bir TM60 almanızdan yana :)

Geri