İkinci el elektro gitar almak hakkinda

Alacagim gitari buldum sahibindende ama adam 6 yildir onunla oldugunu soyledi bakimlari duzenli olarak yapilmis cok calinmamis her neyse sizce 6 7 yiik oluşu performansi etkiler mi pek bilgim yok bu konuda lütfen yardimci olun

Alacagim gitari buldum sahibindende ama adam 6 yildir onunla oldugunu soyledi bakimlari duzenli olarak yapilmis cok calinmamis her neyse sizce 6 7 yiik oluşu performansi etkiler mi pek bilgim yok bu konuda lütfen yardimci olun
bir gitar belgeselinde gitar ne kadar eskiyse sesinin o kadar iyi olacağını söylemişti yabancı bir gitar ustası yani etkilemez eski olmasi dumanin gitaristi 1976 model bir gitar kullanıyor ama manyetiklerini potanslarini sap ayar vidasınin kırık olup olmadığını kontrol et sap ayar vidası cok önemli

benim şuan kullandığım tüm ekipmanlar ikinci el, elektro gitar da ikini el ilk aldığım zaman kullanan kişi baya yıpratmıştı üzerine baya bakım yapmak zorunda kaldım. Diğer ekipmanlarda (midi klavye, amfi ) hiç sıkıntı yaşamadım. mümkün ise git gitara bir bak çalmayı bilen bir arkadaşın var ise onu da götür gitarda sıkıntı yok ise al derim. sıfıra şuan güç yetmiyor.

gitarı alır luthiere götürürsün. yapısal olarak sorunu olup olmadığını söyler. gerisi senin zevkin ve tercihine kalır.
genç arkadaşlara şunu da hatırlatmak lazım... luthiere denen kişiler bu işi meslek olarak yapıyor... yani böyle genç gitaristlere hizmet veren, onları koruyup gözeten bir gizli örgüt ya da vakıf değiller...
neden hatırlatıyorum bunu, buna benzer şekilde bazen genç arkadaşlar gidip sonra vay efendim bir sap ayarına xxx lira istedi, aman efendim tel değişmeye xxx lira istedi şok oluyorlar... abi ben bu gitarı alacam bi baksana diye her kapıdan geçene yardım edeni varsa yüce gönüllülüğündendir, bedava zannetmesin gençler

genel olarak benim tanıdığım, iş yaptırdığım luthierler -kenan turgut, sarp yılmaz özatalay, feridun tanrıkut- gitara şöyle bir bakmak için para istemez.
özellikle kenan turgut ciddi olarak inceler.
eğer yapılması gereken işler var ise de ne kadar tutacağını söylerler. gitarı alıp almamak alıcıya kalır.

genel olarak benim tanıdığım, iş yaptırdığım luthierler -kenan turgut, sarp yılmaz özatalay, feridun tanrıkut- gitara şöyle bir bakmak için para istemez.
özellikle kenan turgut ciddi olarak inceler.
eğer yapılması gereken işler var ise de ne kadar tutacağını söylerler. gitarı alıp almamak alıcıya kalır.
Eyvallah…. Ama isterlerse de hakkıdır kimse paragöz bunlar diye ağlamasın diye söylüyorum.

Geri