metal muff için adaptör

arkadaşlar metal muff alıcam fakat adaptörlerden hiç anlamıyorum ne yapmalıyım şunu alsam olur mu KOZMOS PSA-230S / 9V 500MA Boss Pedallar için Adaptör Fiyatı, Özellikleri | Zuhal Müzik | Zuhal Müzik
olmazsa bildiğiniz olabilecek adaptörleri yazar mısınız
Adaptörden anlamamak başka bir şey yazılanı okuyamamak, okuyup ta anlamamak bambaşka bir şey.

Sorduğun adaptör için satıcı koca harflerle yazmış hangi marka pedallar için uyumlu olduğunu. Okumamışsın yada okuyup anlamamışsın.

Aşağıya bir resim koyuyorum. Bu resimde kırmızı ile işaretlenmiş yerlere dikkatlice bak. Beynine kazı.

Alacağın 9V adaptördeki kutup başlarının bu resimde işaretli yerlerde ki gibi olması ZORUNLU. Yoksa adaptör pedal ile uyuşmaz ve çalıştırmaz.

boku.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Adaptörden anlamamak başka bir şey yazılanı okuyamamak, okuyup ta anlamamak bambaşka bir şey.

Sorduğun adaptör için satıcı koca harflerle yazmış hangi marka pedallar için uyumlu olduğunu. Okumamışsın yada okuyup anlamamışsın.

Aşağıya bir resim koyuyorum. Bu resimde kırmızı ile işaretlenmiş yerlere dikkatlice bak. Beynine kazı.

Alacağın 9V adaptördeki kutup başlarının bu resimde işaretli yerlerde ki gibi olması ZORUNLU. Yoksa adaptör pedal ile uyuşmaz ve çalıştırmaz.

158460 eklentisini görüntüle
birincisi her adaptör sadece bir pedalla mı uyumlu oluyor anlamadım yani boss marka pedallara olan herhangi bir adaptör electro-harmonix pedallarına uymuyor mu arkadaş
ikincisi çok sinirlenmişsin kusura bakma dostum bu işleri yeni yeni öğreniyorum anlattığın için teşekkür ederim 😄

158460 eklentisini görüntüle
birde DC-AC olayı var onu da anlatır mısın zahmet olmazsa bu pedal için DC mi AC mi bir adaptör almalıyım

birde DC-AC olayı var onu da anlatır mısın zahmet olmazsa bu pedal için DC mi AC mi bir adaptör almalıyım
ac-dc adaptörler cep telefonu notebook kısacası içerisinde şarj edilebilir pil bulunan tüm cihazlarda kullanılan bir adaptör çeşididir. Bu tip adaptörler cihaza doğrudan elektrik (DC) verirken aynı zaman da cihaz içerisinde ki pilide şarj eder. Aynı zamanda da cihazın pilsiz çalışmasını sağlarlar.

DC adaptör ise sadece doğrudan elektrik yükünün yüksek potansiyelden alçak olana doğru sabit olarak iletilmesini sağlar. Tek görevi cihazı doğru akımda çalıştırmaktır.

Dolayısı ile metal muff içerisinde şarj edilebilir bir pil kullanacaksan ac-dc adaptör tercih edilebilir ama benim bildiğim kadar ile de pedalların içerisinde pili şarj etmeye yarayacak bir devre yok.

pilsiz kullanacaksan sadece dc adaptör.

ac-dc adaptörler cep telefonu notebook kısacası içerisinde şarj edilebilir pil bulunan tüm cihazlarda kullanılan bir adaptör çeşididir. Bu tip adaptörler cihaza doğrudan elektrik (DC) verirken aynı zaman da cihaz içerisinde ki pilide şarj eder. Aynı zamanda da cihazın pilsiz çalışmasını sağlarlar.

DC adaptör ise sadece doğrudan elektrik yükünün yüksek potansiyelden alçak olana doğru sabit olarak iletilmesini sağlar. Tek görevi cihazı doğru akımda çalıştırmaktır.

Dolayısı ile metal muff içerisinde şarj edilebilir bir pil kullanacaksan ac-dc adaptör tercih edilebilir ama benim bildiğim kadar ile de pedalların içerisinde pili şarj etmeye yarayacak bir devre yok.

pilsiz kullanacaksan sadece dc adaptör.
bu arada bir bakın isterseniz boss pedala uyumlu adaptörler de ehx uyumluymuş

Dosyalar

• Screenshot_20230126-103500_Chrome.jpg
    Screenshot_20230126-103500_Chrome.jpg
    47.8 KB · Gösterim: 59
Boss'a uygun denmesinin sebebi markaya göre adaptör olması değil... adet olarak dünyanın en çok satan markası ve 9V ve polaritesi piyasadaki pedalların 3/4'ünde aynı şekilde kullanıldığı için kolaylık olsun diye Boss'a uygun deniyor... yani kabaca ne alsan 3/4 mesela işini görür demek istiyor ama elbette kesinlikle kendi pedalının volt ve polaritesine bak, ezbere alma.
Aynı konuya 2 kere başlık açmana gerek yok, okuyan zaten cevap yazar bu forumda... tekrarlanan başlıklar genelde dikkate alınmaz...

Aynı pedaldan bende de var.
Hatta geçen yıl bende adaptör arıyordum seninle aynı durumdaydım.
Forumda başlık açtım ve görselleri ile bana nasıl bir adaptör almam gerektiği güzelce anlatıldı.

Bende geçen yıl yazın başında mooer micro power aldım.
izolasyonlu bir adaptör.
8 adet giriş var.
içerisinde de 2 adet dönüştürücü kabloda çıkıyor.
Kısacası her marka model pedal ile uyumlu bir adaptör.

bu arada bir bakın isterseniz boss pedala uyumlu adaptörler de ehx uyumluymuş

ekran görüntüsünün tamamı bu Metal muff power supply yani ehx forumundaki adamın söylediğine göre ''center negative'' adaptör almanız lazım. üsteki mesajlardaki fotoğrafa bkaın +C- olursa, center negatif, -C+ olursa center pozitif yani ortasına/içine/merkezine göre alıyorsunuz eğer elinizdeki adaptör polaritesi uygun değilse şunun benzerini almanız lazım herhangi bir elektronikçide 5-10 liraya filan bulursunuz.

aman dikkat edin yoksa pedale zarar verirsiniz çok önemli.

çok teşekkür ederim baktım bende az önce araştırdım şu oluyor herhalde 1000mA olması bir şeyi değiştirmiyor değil mi
Screenshot_20230126-132649_Chrome.jpg

ekran görüntüsünün tamamı bu Metal muff power supply yani ehx forumundaki adamın söylediğine göre ''center negative'' adaptör almanız lazım. üsteki mesajlardaki fotoğrafa bkaın +C- olursa, center negatif, -C+ olursa center pozitif yani ortasına/içine/merkezine göre alıyorsunuz eğer elinizdeki adaptör polaritesi uygun değilse şunun benzerini almanız lazım herhangi bir elektronikçide 5-10 liraya filan bulursunuz.

aman dikkat edin yoksa pedale zarar verirsiniz çok önemli

çok teşekkür ederim baktım bende az önce araştırdım şu oluyor herhalde 1000mA olması bir şeyi değiştirmiyor değil mi158469 eklentisini görüntüle
Burayı oku güzel kardeşim. Tüm sorularının yanıtı görselleri ile burada

çok teşekkür ederim baktım bende az önce araştırdım şu oluyor herhalde 1000mA olması bir şeyi değiştirmiyor değil mi158469 eklentisini görüntüle

evet amon'un son mesajında anlatılmış zaten. eğer pedalınız 200 ma ise 1000'lık zaten işinizi görür hatta aynı pedalden 5 tane daha besleyebilir ama pedal atıyorum 1.3 adaptör 200 ma ise pedalı yakmazsınız sadece akımı yetmeyeceği için çalıştırmaz. yani pedale zarar vermemeniz için öncelik sırası, volt değerleri uyumlu mu polarite uyumlu mu en son amper yeterli mi cevabı bu. 9.6 ile 9 volt arasında çok bir fark yok fakat 9 veya 9.6 volt'luk pedale 12 volt adaptör zarar verir. dc/ac farkı zaten yukarıda arkadaşlar anlatmış. reguleli kısmı da dip ses hum vs olmaması için iyi. yani 9volt, içi negatif, dc ve 200 miliamper üstü 1.3 veya 1 vs ne ise adaptör uygundur.

Son düzenleme:
Geri