PS3 için voltaj dönüştürücü sorunu

Merhaba arkadaslar, elimde 2008 ağustos yapımı , Amerika dan alınma bir ps3 var, 80 gb lik modelinden. Arkasında

~120V 3A 60Hz

yazmakta. Bu alet icin ne gibi bir dönüştürücü almak lazım. Bazı yerlerde voltaj donüştürücüsüne hiç gerek olmadıgı, yalnız fişin ucu icin bildigimiz dandik dönüştürücülerin yeterli oldugu yazıyor. Bazı yerlerde mutlaka dönüştürücü lazım deniyor. Bazı yerlerde ise bilgisayarın power kablosunu ps3 te kullan, paşa paşa sorunsuz oynarsın bile dendiği oldu.

Acaba dogrusu nedir ?

Fişin ucu olayını sakın yapma. Ben de zamanında amerikadan aldığım ps1'ime o uca takılan zımbırtıdan almıştım ve playstationdan duman gelmişti. Doğal olarak makine yalan olmuştu.

Bu konuda bildiğim tekşey bu. Bilgisayar power kablosu olurmu hiç bir fikrim yok.

Bence dönüştürücü almalısın ama ne çeşit olur hiç bilmiyorum.

Selamlar,

Ben de bazı yerlerde okudum dönüştürücü(plug converter) ile çalışabileceğini. Laptoplarda da mesela sadece dönüştürücü kullanmak yeterli olabiliyor.

Ama riske giremezdim sanırım ps3 ile.

Sonucu burdan bildirirseniz sevinirim, merak ettim. Kolay gelsin.

selam,

bende aynı sorunla karşı karşıyayım. US model 80 GB 110 V PS3 aldım. Transformatör gerekmiyor diyor yabancı sitelerde ama emin olamadım. Siz ne yaptınız?

Geri