Video kayıt / ses kartı kulaklık out / kamera mic. in

Selamlar,
amacım gitar ve konuşma sesini çekim esnasında direkt video üzerine işlemek.
kalitenin düşeceğinin farkındayım ama pratik olmam gereken zamanlar için çözüm arıyorum.
ses kartından yada pc kulaklık çıkışından direkt fotoğraf makinesinin mikrofon girişine kablo taktığımda düşündüğüm gibi oluyor ama dip ses alıyorum.
Mantık olarak olur gibi geldi ama uygun mu değil, kablomu kötü, topraklamayla mı alakalı anlamadım.

aslında Saramonic Smartrig+ Mikrofon / Gitar Preamp işimi görecek gibi ama eldekilerle çözemezsem yöneleceğim.

ayrıca pratik olmama gerek olmayan zamanlar için ve eldekileri değerlendirebilmek adına siz olsanız aşağıdakilerle nasıl bir setup kurar ve eklemeler yaparsınız?

OLANLAR
Roland Cube 40GX - (recording out çıkışını kullanmanın sakıncası var mı?)
Fender 65 Princeton Reverb - (lambalar hafif distortion yapmaya başladı)
2 Adet yamaha DBR12
4 kanal mikser
M-Audio M-Track 2x2M Ses Kartı

İHTİYAÇ
kabin mikrofonlama için Shure SM57 almayı düşünüyorum
kamera için yaka mikrofonu

Farklı senoryolar olabilir. Ben olsam şöyle yapardım. Ses kartının bir girişine dinamik mikrofon kendi sesim için (kondanser istemezdim istemediğim sesleri alabilir koltuk gıcırtısı mause sesi vs vs..) Gitarıda ses kartına girerim. Daw'dan iki kanal birine mikrofon diğerine gitar kanalı için vst eklerim(neural dsp yada alternatifleri)
Kullandığım kamerayıda çalıştırırım aynı anda seside alır.
Sonuç olarak hem istemediğim videonun sesi olacak, hemde daw daki kullanmak istediğim ses. Video edit programında iki sesi üst üste bindirip videonun sesini silip, temiz sesi bırakırdım. 2 ses olacağından senkronizasyonda çok basitçe yapılır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı senoryolar olabilir. Ben olsam şöyle yapardım. Ses kartının bir girişine dinamik mikrofon kendi sesim için (kondanser istemezdim istemediğim sesleri alabilir koltuk gıcırtısı mause sesi vs vs..) Gitarıda ses kartına girerim. Daw'dan iki kanal birine mikrofon diğerine gitar kanalı için vst eklerim(neural dsp yada alternatifleri)
Kullandığım kamerayıda çalıştırırım aynı anda seside alır.
Sonuç olarak hem istemediğim videonun sesi olacak, hemde daw daki kullanmak istediğim ses. Video edit programında iki sesi üst üste bindirip videonun sesini silip, temiz sesi bırakırdım. 2 ses olacağından senkronizasyonda çok basitçe yapılır.
aslında iki tip video çekimi yapmam lazım.

biri direkt ses kartının kulaklık çıkışından aldığım sesi kameranın mikrofonun girişine takarak videoya dip gürültüsü olmadan işlemek

diğeri söylediğiniz gibi sesi ayrı alarak senkronize etmek.

ilki şuan daha elzem benim için

Geri