Behringer TU300 Tuner Pedal

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Eğer bu pedalı alacaksanız ya da aldıysanız seçtiğiniz batarya ve adaptörün ucu çok önemli çünkü bir sürü çeşit adaptör ve batarya denedim hiçbiri bir işe yaramadı. Batarya olarak 9v bildiğimiz dikdörtgen olan pillerden kullanıyoruz fakat bir değişiklik var bu pillerin kodları varmış ve amperleri değişiyor kodlarına göre. Ben pedal bozuk sanıyordum fakat yanlış pil kullandığımı öğrendim belki elektrikçi olmasam fark edemezdim o yüzden yazayım dedim. Pil olarak önce mavi Panasonic pillerden denedim çalışıyor ama sanki bozuk gibi çalışıyor ve maks 1dk sonra kapanıyor. Varta marka da da denedim ama olmuyor ondan sonra bu kod olayını öğrendim. Duracell de varmış onlardan aldım şu an düzgün çalışıyor yani pil olarak duracell alın. Diğerleri 300miliamper bu duracell olan 6LR61 kodlu pilin miliamperi 550. O yüzden düzgün çalışmıyordu şu an düzeldi. Adaptör olarak da 2.1mm ve 5.5mm jak uçlar uyumluymuş biraz araştırdım ve öğrendim ama önemli olan adaptörün 9v 500miliamper olması gerekiyormuş bende 1000 miliamperlik olanı var takınca hiçbir tepki vermiyor.

Geri