BOSS Katana wah vs crybaby

Arkadaşlar ekipmanım BOSS Katana 100W Mk2 ve Fender American Pro 2 Strat. Daha önce wah pedalım olmadı bitane almayı düşünüyorum ama karasız kaldım iki seçeneğim var daha önce KATANA nın içindeki wah ı kullanan varsa veya kullanmış olmasa bile hangi fikir daha parlak ve mantıklı geliyor size sormak istedim ben karasız kaldım işte aklımdaki 2 seçenek :

1-BOSS Katana içindeki built in Wah için Rolandın EV-5 ( sanırım uyumlu kesin emin olan varsa söylerse sevinirin) pedalı gibi orta seviye bir expression pedal almak istiyorum. İlerde ses kartı alırsam pluginlerlede kullanabilirim ve üstüne üstlük çok fazla iyi olmasada KATANA da whammy pitch shifter da bulunuyor ( Pedal Bend ) expression pedal sayesinde Hem ana amacım olan wahı hem pitch shifter ı hemde reverb chrous delay seviyesi süresi gibi ayarları ayarlayabileceğim ama wahı aktif hale getirmek için el ile bilgisayara uzanmam için öyle bir sorunda var. Başka türlü pedalı aktifleştiremem ama onlarca farklı efekti kullanabilirim sadece wah olarak bile 5-6 farklı çeşit wah var

2-Jim Dunlop GCB95 wahı alıp klasik crybaby tonuyla yoluma devam edicem en ucuz crybaby kendisi ama klasikleşmiş güzel bir pedal fiyatına göre sağlam sonuna kadar kullanabilceğin sağlamlıkta ama diğer efektleri kullanabilme gibi bir şansım yok ve wahın aralığını ayarlayamıyorum bildiğiniz üzere

FİYATLARI:
ROLAND EV-5 1500 TL
CRYBABY 3000 TL

siz ne önerirsiniz ? her ikisinde kullanan var mı Boss Katananın içindeki built in sound nasıldır ? exp pedalını bilgisayara uzanmaya gerek kalmadan kullanabilmemin bir yolu varmıdır 4000TL lik footswitchi almam dışında ?

Geri