Tel Cızırdaması

Arkadaşlar gitarı yeni aldım 1 ay falan oldu boş mi ve la tellerine biraz kuvvetli vurunca 3.frete çarpıp cızırtı yapıyor. En sonki akorttan önce bu kadar değildi ama bu akortta telleri biraz gevşettim ve cızırdama arttı biraz sanki. Normal çalışımda perdelerden herhangi bir cızırtı gelmiyor. Sap ayarıyla alakalı olabilir diye düşündüm ama emin olamadım gitarın sapı gövdeden yaklaşık %5 lik bir eğimle ayrılıyor. Bu durum problem teşkil eder mi ona göre bi luthiere baktırıcam. Aşağıya videosunu ekledim.

Teller nasıl gevşiyor onu anlamadım. Önceki de şimdiki de aynı akort ise teller gevşemez. Forumda sap ayarı ve tel yüksekliği ile ilgili sonsuz kaynak var, oralara bakmanı tavsiye ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teller nasıl gevşiyor onu anlamadım. Önceki de şimdiki de aynı akort ise teller gevşemez. Forumda sap ayarı ve tel yüksekliği ile ilgili sonsuz kaynak var, oralara bakmanı tavsiye ederim.
Son akortu yaparken telleri gevşetmek durumunda kaldım onu demek istedim. Sap gövdeden 5 derece kadar dışarı bakıyor cizirdamayla alakası olmasa bile düzeltilmesi gerekiyordur diye düşünüyorum. Fotoğrafı ekledim

Dosyalar

• 20230424_001123.jpg
    20230424_001123.jpg
    1.4 MB · Gösterim: 69
Son düzenleme:
Geri