Bu Başlığı Son Açışım Exile Final

Bu şarkıyı daha önce 2 defa düzenleyip paylaştım. Forumdaki katılımcıların yapıcı eleştirilerini göz önüne alarak son kez bir düzenleme daha yaptım. Gitarları değiştirdim. Nakarat (Chorus) bölümlerini daha güçlü (in your face) bir tarzda tekrar çaldım. Elimdeki ekipman ve bütçeyle yapabileceklerimin, sanıyorum, sınırına eriştim. Önceki iki versiyonu youtube'dan kaldırdım. Eleştiren herkese tekrar teşekkürlerimle...
Not: Söz, aynı şarkıyı bir daha paylaşmayacağım! :)

Bu şarkıyı daha önce 2 defa düzenleyip paylaştım. Forumdaki katılımcıların yapıcı eleştirilerini göz önüne alarak son kez bir düzenleme daha yaptım. Gitarları değiştirdim. Nakarat (Chorus) bölümlerini daha güçlü (in your face) bir tarzda tekrar çaldım. Elimdeki ekipman ve bütçeyle yapabileceklerimin, sanıyorum, sınırına eriştim. Önceki iki versiyonu youtube'dan kaldırdım. Eleştiren herkese tekrar teşekkürlerimle...
Not: Söz, aynı şarkıyı bir daha paylaşmayacağım! :)

İkine göre çok daha iyi.
Bence bu gibi şeylerde devasa iyileşmeler hedeflememek lazım zaten. Hatta burada paylaşılmasa da o ilk hallerini de saklamak lazım; ilerlemeyi gözlemek açısından iyi oluyor.
Benim ilerisi için aranje açısından naçizane bir önerim olacak: Bence sadece orkestra (yaylılar-koro) sesleri ile sınırlı kalmayın. Synth pad etkisi bu tarzda çok önemli ve boşlukları kapatmakta çok işe yarıyor. Bu tarzın gupları genellikle synth seslerini şartkı boyunca kullanıyorlar; böylece sound ve enerji düşmüyor şarkıdaki farklı kısımlarda.
Ayrıca "layering" de düşünülebilir; yani farklı enstrümanlar ve oktavlarda aynı partiler üstüste çalınabilir; daha kaliteli VST'ler ile de çok daha iyi işler çıkar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler. Silme sebebim youtube da aynı şarkıdan üstüste olmaması içindi. Önerilerin ve yönlendirmelerin için ayrıca teşekkürler tekrar. Şimdiki hali içime daha çok sindi.

Geri