tremolo kolu sıkıntısı

Ben şu anda ilk elektro gitarım olarak "yamaha pacifica 012 " düşünüyorum. Her türden müzik çalmayı düşündüğüm için hss gitar istedim ve bu gitarda karar kıldım. Ancak tremolo kolunun sürekli akort kaçırmaya sebep olduğunu veya telleri değiştirmemin çok zor olacağını falan okuyorum. Tremolo kolunu çıkarsam yine de bu sorunlar devam eder mi?
Sizce sss olan sabit köprülü bi gitar almak daha mı mantıklı?

Bu "tremolo", o bahsedilen "tremolo" degil, o bahsettikleri Floyd Rose denen "tremolo"dur.
Pac012yi alin sorun olmaz, strat alacaksaniz zaten ustunde gelecek kopru stndart olarak budur. SSS ve HSS nin konuyla/kopruyle alakasi yok kafanizi karsitirmayin yok yere. Ses olarak sevdiginiz alin ve gule gule calin.

Tremolo kolu sadece tremolo sistemini mekanik olarak hareket ettirmek için kullanılan aparattır. Hareket eden kol değil köprü mekanizmasıdır. Sen tremoloyu kol vasıtasıyla ne kadar kullanırsan akort kaçırma ihtimali o kadar artar. Ortada kolun sökülüp takılmasıyla çalışan bir sistem yok yani.
Burada bahsedilen konu, ilgilendiğin model ve benzeri olan başlangıç gitarlarında akor stabilitesini sağlayan parçaların (Tremolo, akor burguları, üst eşik) en ucuz ve kalitesiz malzemeden yapılmasından dolayı, tremolo kullanımı sırasında akor stabiilitesini koruyacak kadar kaliteli olmaması. Yoksa üst seviye bir gitarda, doğru ayarlar yapıldıktan sonra tremoloyu akor kaçırma problemi yaşamadan gönlünce kullanabilirsin. Bu nedenle burada başlangıç gitarı almak isteyenlere ve yeni başlayacak olanlara sabit köprülü gitar tavsiye ediliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tremolo kolu sadece tremolo sistemini mekanik olarak hareket ettirmek için kullanılan aparattır. Hareket eden kol değil köprü mekanizmasıdır. Sen tremoloyu kol vasıtasıyla ne kadar kullanırsan akort kaçırma ihtimali o kadar artar. Ortada kolun sökülüp takılmasıyla çalışan bir sistem yok yani.
Burada bahsedilen konu, ilgilendiğin model ve benzeri olan başlangıç gitarlarında akor stabilitesini sağlayan parçaların (Tremolo, akor burguları, üst eşik) en ucuz ve kalitesiz malzemeden yapılmasından dolayı, tremolo kullanımı sırasında akor stabiilitesini koruyacak kadar kaliteli olmaması. Yoksa üst seviye bir gitarda, doğru ayarlar yapıldıktan sonra tremoloyu akor kaçırma problemi yaşamadan gönlünce kullanabilirsin. Bu nedenle burada başlangıç gitarı almak isteyenlere ve yeni başlayacak olanlara sabit köprülü gitar tavsiye ediliyor.
Hocam anladğım kadarıyla önemli olanın bridge türü olduğunu söylüyosun. Pacifica 012'nin bridge türünde "Vintage Tremolo" yazıyor ancak

Squier Bullet Strat with Tremolo gitarda ise bridge türünde strat diyor. İkisinin bridge türü arasında ne fark var tam olarak onu anlayamadım.​

merhabalar, ben simdi ibanez grx70qa alicam fakat tremolo kolu yüzünden akor tutmuyor asla vs deniyor, ilk gitarım olucak ve bu gitarın sesine bayılıyorum alıyim mi sorun yasar miyim akor konusunda :c

Geri