GE300 - ERIS E5 XT Bağlantısı

Selamlar herkese,
Mooer GE300 prosesörümü bağlayabilmek için Presonus Eris E5 XT referans monitörü aldım. Daha önce hiç referans monitörü kullanmadım ve cihazlar arası bağlantıyı nasıl kurmam gerektiği konusunda tam olarak emin olamadım. Araştırdığım kadarıyla kafamda bir fikir oluştu fakat yine de kabloları almadan önce bilgi sahibi birileri varsa danışmak isterim.

Prosesörün XLR çıkışlarından (L+R) monitörlerin her birinin XLR girişlerine birer kablo bağladığımda doğru bağlantıyı sağlamış olur muyum?
TRS kablo yerine XLR kablo seçimim doğru mu?
Anlattığım bağlantılar doğruysa, iki monitörü bir şekilde birbirine bağlamam gerekir mi?

Selamlar herkese,
Mooer GE300 prosesörümü bağlayabilmek için Presonus Eris E5 XT referans monitörü aldım. Daha önce hiç referans monitörü kullanmadım ve cihazlar arası bağlantıyı nasıl kurmam gerektiği konusunda tam olarak emin olamadım. Araştırdığım kadarıyla kafamda bir fikir oluştu fakat yine de kabloları almadan önce bilgi sahibi birileri varsa danışmak isterim.

Prosesörün XLR çıkışlarından (L+R) monitörlerin her birinin XLR girişlerine birer kablo bağladığımda doğru bağlantıyı sağlamış olur muyum?
TRS kablo yerine XLR kablo seçimim doğru mu?
Anlattığım bağlantılar doğruysa, iki monitörü bir şekilde birbirine bağlamam gerekir mi?
XLR doğru tercih. Hayır, iki monitörün ayrıca birbirine bağlanması gibi bir şey yok. Gitarı prosesöre bağlayıp prosesörü ve monitörleri açın. Bu şekilde iyi ses almanız gerekir.

Evet.
Ama yanlış hatırlamıyorsam GE300 menüleri kurcalamak lazım, bir yerde Output amfi mi, Line mı filan gibi bir ayar var. Veya direkt Output dB level filan gibi... yani her şey aynı çıkış gücüyle alınmaz bu tip bağlantılarda onu bir araştır.. epeydir GE kullanmadım tam hatırlamıyorum. Genelde doğru çıkış tipini seçip (Line veya amp vs) sonra da deneyerek ideal bir (genelde -4 ile 6 dB benim için) çıkış seviyesi ayarlamak sonrasında tüm ses dinamiği ayarlarını kolaylaştırır (EQ, comp, gain vb).

Geri