Sap ayarlama vidası, gitar gövdesindeki deliğin altında (Akustik gitar)

(Yanlışlıkla elektroya koymuşum nasıl düzelteceğim bilmiyorum)Biliyorum böyle yazınca tam anlaşılmadı ama açıklamak gerekirse vida gitarın gövdesinin içinde vidanın ucunun çıkması için olan boşlukla hizalı değil. Yani bir kısmı o deliğin altında kalmış ve deliğin üst kısmı da boşluk olarak kalmış. Tam net fotoğraf çekemedım ama bilgisayar ekranında anlaşılabilir gibi duran bir fotoğraf bırakacağım gerekirse tellerini çıkartıp daha iyisini çekmeye de çalışırım.
guitar.jpg

Çizdiğim kırmızı kısım vida deliğinin üst kısmı, vida alta doğru gittiği için boş kalmış. Gitar benim değil, evde vardı ve kalın tellerde perdeye basınca teller perdelere değiyor ve cızırdıyordu, YouTube'den sap ayarı nasıl yapılır diye bakıp ayarlayım dedim ama bunu gördüm işte. Döndürmeyi denedim ama çok güç uygulamadım belki bir şeye zarar verir diye. Belki biraz daha güçlü denemem gerekiyordur ama bilmediğim için yapmayayım en iyisi dedim. Tamir edilebilir bir şey midir, luthiyeye götürsem çok maliyetli olmadan düzeltilebilir mi?

Geri