Pedal dizilimim nasıl olmalı?

Selamlar, herkese iyi forumlar. Varsayalım elimde şu pedallar var; overdrive, cruncher, reverb, compressor, chorus, limiter&filter, amp simulator. drive veya crunch pedalının birinden biri daima kapalı, bir diğeri ise daima açık olacak. chorus her iki drive pedalından biri aktifken bazen açılacak bazen kapanacak fakat drivesız hiç kullanılmayacak. drive ve crunch arasında gezerken ve ayrıca chorusu aktif ettiğimde ses şiddeti farkı olmasını istemiyorum. her iki pedalın da diğer pedallardan etkilenmesini istiyorum. diziliş nasıl olmalı? yardım ve öneriler için şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu arada ay başında ekipmanlarımı toplamaya başlayacağım ve istediğim set-up şu şekilde; mi audio super blues pro, mi audio super cruch box V2, tc electronic hall of fame 2 reverb, mxr analog chorus, keeley neutrino envelope filter, tech 21 blonde (Xotic Effects BB Preamp Overdrive bonus olarak en son almak istediğim pedal)

Son düzenleme:
Böyle kafada karar verip alırken düşünülen şey tam oturmuyor. Alınca göreceksiniz mesela distortion pedalı alıyorsanız neden preamp da alıyorsunuz? Gerçekten kafanızdakini bir arada yapacak bir pedal işinizi görmeyecek mi? Super blues pro bende marshall tipi amfilerle çok güzelken blackface amfide çok kötü sonuçlar vermişti. Şimdi ingiliz bir amfiye girecekseniz crunch box neden isteyesiniz? Tek od kullanan canavar gibi setuplar var, sırf gereklilik gibi görmeden mutlaka bir od alın belki alacağınız sesler zaten yeterli gelecektir şişirmeye gerek yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Böyle kafada karar verip alırken düşünülen şey tam oturmuyor. Alınca göreceksiniz mesela distortion pedalı alıyorsanız neden preamp da alıyorsunuz? Gerçekten kafanızdakini bir arada yapacak bir pedal işinizi görmeyecek mi? Super blues pro bende marshall tipi amfilerle çok güzelken blackface amfide çok kötü sonuçlar vermişti. Şimdi ingiliz bir amfiye girecekseniz crunch box neden isteyesiniz? Tek od kullanan canavar gibi setuplar var, sırf gereklilik gibi görmeden mutlaka bir od alın belki alacağınız sesler zaten yeterli gelecektir şişirmeye gerek yok.
ekipmanları amfilemeyeceğim. ses kartı ile doğrudan bilgisayara aktarıp demo kayıt edeceğim. bir sahne müzisyeni değilim. çok sayıda beste oluşturdum geçen senelerde 3 single çıkardım fakat efektler cubase plugini ile yapıldı. artık kendi tarzımı tamamen kendi ekipmanlarımla oluşturmaya çalışıyorum. yukarıda yazdığım tüm ekipmanların karakteristik yapısını ayrı ayrı seviyorum. bir dist alıyorsanız neden preamp alıyorsunuz demişsiniz mesala. bunlar çok ince işler hocam. gitarı elinize alın sadece bir dist pedalı kullanın, rastgele bir tele orta şiddette vurun, sonra aynı tele daha şiddetli vurun. sahnede veya kayıtta o ses şiddeti farkı o kadar büyük bir problem olacaktır ki... hafif tuşeniz duyulmayacak, sert tuşeniz çok yüksek volm olacak. preamp olmasa bile comp. booster ve filter benim için ana efekt pedalım haricinde olmazsa olmazlardandır. yine de yorumunuz için çok teşekkür ederim

Geri