Maks 40 bin tl elektro gitar önerisi

Alet?
sanırım THR’dan bahsediyorsun?
gitar kabloyla veya Line6 relay isimli cihazla kablosuz bağlanabilir iki türlü
ayrıca cihazın app’i var o da telefonundan veya tabletinden bluetooth ile…
bunları youtube herhangi bir video açarak öğrenebilirsin
evet hocam thr30w gitar için olan kablo içinden çıkar diye düşünüyorum ama benim bildiğim line 6 relay paralı bu ürün g10s ile uyumlu sanırım cihazın appinden ne yapılıyor bilmiyorum ama tahminimce ayar yapılıyordur yanlışsa kusura bkamayın tahmin yürüttüm şuan videolara bakıyorum.İçinde 5 tane mode var işte special clean lean falan onlar nerde ne zaman kullanılır bilmiyorum ama kendim öğrenirim yabancılar bolca şey sunuyor trde de açıklayan bir yt kanalı varmı acaba hep yabancı var.Ürün jarjlı ürün adam videoda modları da göstermiş ama içinden kablo çıkıyormu jarj için falan hala şüpheliyim

Alet?
sanırım THR’dan bahsediyorsun?
gitar kabloyla veya Line6 relay isimli cihazla kablosuz bağlanabilir iki türlü
ayrıca cihazın app’i var o da telefonundan veya tabletinden bluetooth ile…
bunları youtube herhangi bir video açarak öğrenebilirsin
Hocam bu amfi yerine thr10 alsam olur mu kullandınız mı veya bilginiz var mı kablosuz kullanacağımı ilerde zannetmiyorum.

Anadolu rock rammstein metallica çalıyorsan o attığın fender pek uymaz.Köprü manyetiğini değiştirmen gerekir.
abi merhaba senin hiç kullandığın gitar varmı tavsiye edebileceğin maksimum 1000 dolar almanyadan kuzenim getircekte

bu üçünü beğendim sizce hangisi bana uygun anadolu rock ve biraz metal için uygun

Son düzenleme:
evet hocam thr30w gitar için olan kablo içinden çıkar diye düşünüyorum ama benim bildiğim line 6 relay paralı bu ürün g10s ile uyumlu sanırım cihazın appinden ne yapılıyor bilmiyorum ama tahminimce ayar yapılıyordur
THR II sana olur, wireless bağlamayacaksan gitarı, 10 da olur... 30 olan daha büyük hoparlörlü ama şu aşamada sana çok da önemli değil. Yine de bütçe derdin yoksa 30 al uzun vadede 3.5 inch hopalörün farkını kulağın hisseder iyi yatırım olur. Ama 10 da mükemmel.
App olmadan cihazı direkt kullanırsın üstündeki düğmelerle ama sadece app ile yapılan bazı ayarlar var onlara ulaşamazsın. Kabin simülasyonu, efekt parametreleri, noise gate vs gibi.İlk gün olmasa da app mutlaka kullanmak isteyeceksin. Zor değil. Zaten app direkt bluetooth ile bağlanıyor neden kullanmayasın ki...
Kablo ayrı satılır, hiçbir amfi yanında kabloyla gelmez, sadece güç kablosu olur. Bazı dijital amfiler usb kablosu vs de veriyor ama gitar kablosu asla.

Gitar için şahsi fikrim Fender Player öyle aman aman hele de thomann'dan aldırtacak bir gitar değil. Burada da zibil gibi var önce fiyatlara bak, bazen TR makul olabiliyor. her halikarda thomann'a ulaşma imkanı varsa o fiyatlara bir sürü alternatif var... mesela thomann'a bile gitmeye gerek yok TR fiyatları oldukça iyi olan Sire Larry Carlton S7 modeli var. Forumda arama yaptır bir kaç yerde epey konuşuldu. Strat benzeri ve oldukça iyi gitarlar. Yine Schecter'in strat kasa çok iyi modelleri var. Hani Player hastasıysan diyecem de değilsin ... koş al ama ben olsam biraz daha bakarım.

Tavsiye demeyelim.. dedim ya direkt alet önermem ama yine de ben olsam bu kadar sıfır noktasındaysan hareketli köprü (link atıkların tremolo mesela) değil de hardtail veya fixed bridge filan diye geçen tam sabit köprülü bir şey alırım. Floating bridge (floyd rose vb) uzak dur derim şimdilik. Hadi Fender tipi tremolo ok ama floyd tiplerinden uzak dur.

THR II sana olur, wireless bağlamayacaksan gitarı, 10 da olur... 30 olan daha büyük hoparlörlü ama şu aşamada sana çok da önemli değil. Yine de bütçe derdin yoksa 30 al uzun vadede 3.5 inch hopalörün farkını kulağın hisseder iyi yatırım olur. Ama 10 da mükemmel.
App olmadan cihazı direkt kullanırsın üstündeki düğmelerle ama sadece app ile yapılan bazı ayarlar var onlara ulaşamazsın. Kabin simülasyonu, efekt parametreleri, noise gate vs gibi.İlk gün olmasa da app mutlaka kullanmak isteyeceksin. Zor değil. Zaten app direkt bluetooth ile bağlanıyor neden kullanmayasın ki...
Kablo ayrı satılır, hiçbir amfi yanında kabloyla gelmez, sadece güç kablosu olur. Bazı dijital amfiler usb kablosu vs de veriyor ama gitar kablosu asla.

Gitar için şahsi fikrim Fender Player öyle aman aman hele de thomann'dan aldırtacak bir gitar değil. Burada da zibil gibi var önce fiyatlara bak, bazen TR makul olabiliyor. her halikarda thomann'a ulaşma imkanı varsa o fiyatlara bir sürü alternatif var... mesela thomann'a bile gitmeye gerek yok TR fiyatları oldukça iyi olan Sire Larry Carlton S7 modeli var. Forumda arama yaptır bir kaç yerde epey konuşuldu. Strat benzeri ve oldukça iyi gitarlar. Yine Schecter'in strat kasa çok iyi modelleri var. Hani Player hastasıysan diyecem de değilsin ... koş al ama ben olsam biraz daha bakarım.

Tavsiye demeyelim.. dedim ya direkt alet önermem ama yine de ben olsam bu kadar sıfır noktasındaysan hareketli köprü (link atıkların tremolo mesela) değil de hardtail veya fixed bridge filan diye geçen tam sabit köprülü bir şey alırım. Floating bridge (floyd rose vb) uzak dur derim şimdilik. Hadi Fender tipi tremolo ok ama floyd tiplerinden uzak dur.
Çok teşekkürler hocam hard tail ve fixed öneriyorsunuz anladım teşekkürler fiyatlara hem tr de bakiyom hem thomann bu arada thomannin fiziksel şubesi var mi ki arastirdim bulamadım kuzenim başka mağazalardan alcak bakıp gezip yine çok teşekkürler genellikle fiyatlar çok daha uygun tr ye göre

hocam thoman bakıyorum yani 700-1000 dolar arası bakıyorum aşırıda pahalı almak istemiyorum çok fazla gitar var dediğiniz gini hss bakıyorum bide şimdi hard tail ve fixed bridge alcam tam köprülü bunlara bakıcağım tavsiyeleriniz için teşekkürler.Birde hocam h-h var h-s falan var onlarda ne değişiyo tam olarak yani h-s-s sanırım en genel olanı her müzik türünü verebilen baktım googladan biraz onun rehberi var mı burda

thomann sitesinden bak merkez mağazası var dev gibi... ya da en kolayı online alışveriş, tık diye gönderirler adrese kuzenin neredeyse

H veya S farklı miktarda gain ya da drive dediğimiz distortion'a farklı tepkiler veren şeyler... H biraz daha rock metal vs, S biraz daha temiz sesler için daha yönetmesi kolay diyelim ama bunun bir formülü ya da kuralı yok. En genel, her yola gelsin kombinasyon HSS olur. Ben metalciyim bütün gitarlarım istisnasız HH ama pop rock çalan arkadaşım var SSS'den başka gitar bilmez...

thomann sitesinden bak merkez mağazası var dev gibi... ya da en kolayı online alışveriş, tık diye gönderirler adrese kuzenin neredeyse

H veya S farklı miktarda gain ya da drive dediğimiz distortion'a farklı tepkiler veren şeyler... H biraz daha rock metal vs, S biraz daha temiz sesler için daha yönetmesi kolay diyelim ama bunun bir formülü ya da kuralı yok. En genel, her yola gelsin kombinasyon HSS olur. Ben metalciyim bütün gitarlarım istisnasız HH ama pop rock çalan arkadaşım var SSS'den başka gitar bilmez...
Hocam hh de de rock güzel olur dimi metal çok çalan bir tip değilim daha çok rock seviyorum ama h s s de güzel bir model bulamadım açıkçası

her gitarla her müzik olur da hani olur diye de çok zorlama, her işin de bir adabı var.... bu arada HSS tahminimce piyasada satılan tüm gitarların %60'ı filandır, nasıl bulamadın anlamadım :)

böyle üç tane daha beğendim hocam sabit köprü olan tremosuz çok az var hocam 6 tane h s s var sabit köprülü burdan none diyom tremolosuz olması için

Dosyalar

• Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    12.7 KB · Gösterim: 30
filtreler %100 doğru çalışacak diye bir kural yok... marka ve model seç kabaca sonra o markayı mesela gözünle tara, bazen doğru filtrelenmemiş şeyler de olabilir

B-stock, teşhir ürünü veya iade alınmış ürün olabilir... SIFIR değil yani ona dikkat ederek al... gerekirse thomann'a mail at bu ürün neden B-stock, kusuru nedir diye öğren... o yüzden ucuz olur genelde

filtreler %100 doğru çalışacak diye bir kural yok... marka ve model seç kabaca sonra o markayı mesela gözünle tara, bazen doğru filtrelenmemiş şeyler de olabilir

B-stock, teşhir ürünü veya iade alınmış ürün olabilir... SIFIR değil yani ona dikkat ederek al... gerekirse thomann'a mail at bu ürün neden B-stock, kusuru nedir diye öğren... o yüzden ucuz olur genelde
çok teşekkürler hocam

hocam fender yerine hangi markayı alabilirim bu bütçede diğer markalar renkleri kötü geliyor fenderin köprüsünü kullanmasam olur mu tremosunu

filtreler %100 doğru çalışacak diye bir kural yok...
ayrıca üstte filtrede görünen 2-point, gotoh ve muhtemelen None diye gözükenler de sabit köprüdür... yanlış olabiliyor bazen dediğim gibi

marka ve köprü için yeterince öneri yaptım aynı şeyleri konuşuyoruz yine... tremolo kolunu kullanmasan olur elbette ama sonuçta o köprü tremolo... neyse çok da sorun değil... dediğim gibi floyd rose benzeri olanlardan uzak dur şimdilik

ayrıca üstte filtrede görünen 2-point, gotoh ve muhtemelen None diye gözükenler de sabit köprüdür... yanlış olabiliyor bazen dediğim gibi

marka ve köprü için yeterince öneri yaptım aynı şeyleri konuşuyoruz yine... tremolo kolunu kullanmasan olur elbette ama sonuçta o köprü tremolo... neyse çok da sorun değil... dediğim gibi floyd rose benzeri olanlardan uzak dur şimdilik
bilmiyordum hocam teşekkürler

hocam charvel fender fgn ve charvez marka çıkıyo 4 ü genellikle çıkıyo hss ve sabit köprü ben açıkçası fender ve fgnin tasarımlarını beğendim forumda genellikle player serisi beğenilmemiş geri kalmış dediler fenderin diğer serisine göre classic mi neydi unuttum şimdi kusura bakmayın fgn yi biraz araştırdım bir tanede ibanez beğendiim arada 150 dolarlık bir fiyat farkı var hocam size göre hangisi daha güzel gibi hiç denemişmiydiniz

ibanez güzel gibi geldi bana ama siz daha iyi anlarsınız fikrinizi almak isterim

Geri