Boss Katana Mk2 100 Hoşuma Gitmedi..

Merhaba beyler abiler kardeşler, Geçen gün Boss MK2 Ktn 100 aldım ritim tonları hoşuma gitse de lead tonları nedense pek hoşuma gitmedi..

2 Gündür güzel bir lead tonu almak için uğraşıyorum fakat nasıl desem Ses çok modern geliyor pek anlatamıyorum lakin ben daha çok Marshall tonlarini seviyorum.

Code 50 alacaktım ama internette çoğu kişi katanayi övdüğu için sürekli katana 100 aldim fakat sanki metal tonları dışında bu aldiğim lead tonların çoğunu İD core 10'da da alıyor gibiydim..

Toparlayacak olursak ben pek metal veya sert tarz müzikler sevmiyorum daha çok Türkçe rock ve alternatif hoşuma gidiyor bunu iade edip code 50 alsam pişman olur muyum?

2 Gün uğraştım indirmedigim patch kalmadı kendim denedim vesaire yine de olmadı benim istediğim gibi.

Şunu da söylemeliyim Mor ve ötesi nin çok büyük bı hayraniyim dolayısıyla kerem Özyeğenin de , Code 50 ile daha çok yaklaşmaz miyim Marshall tonlarına ? Sorun bende mi bu amfiylr alakalı veya hangi amfiylr yaklaşabilirim code 50 kötüyse.. Bütçem en fazla 20000 TL .

biraz uzun oldu kusura bakmayın ☹️
Biraz eq ile daha makul onlara ulaşmak mümkün katanayla. Gitarınızı ve nasıl bir ayar kullandığınızı bilmiyorum ama en azından treble kısın biraz, bassları yükseltin. Midleri de yarıdan biraz düşürün. Gaini köklemeyin.

Gürültü sorununuz yoksa marshall dsl5cr bakabilirsiniz. Yada dsl1cr. Dsl serisi biraz fiyatlandı ama imkanınız varsa deneyin.

Code 50 nin katanadan daha iyi olduğunu sanmıyorum.

Daha tecrübesiz olduğunuz için satmaktansa katanayla cebelleşin biraz. Kesinlikle kötü bir amfi değil sadece nazlı biraz.

istediğim Marshall ritim tonunu tamamen buldum ayarlayarak abi şu an . Sadece iyi bı solo yazamadım o kaldı .. Senin iyi bı solo patchin varsa kullandığın hayır demem abi 😹

Bende öyle solo tonu yok. Ben Mesa modellesi kullanıyorum. Ama sana attığım linkten bir tane Marshall solo patchi buldum. Dene.

Bu Facebook grubuna üye olabilirsin. Dosyalar sekmesindeki tonları biraz karıştır üye olunca.

Kerem Özyeğen'in pedalları burada fotoğraflanmış. Buradaki pedalları bi harmanla, buton yönlerine göre sen de kendin ayarlamaya gayret et. Bir yerde onun tonuna yakın birşeyler çıkarabilirsin. Ben neredeyse 1.5 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Hala yeni şeyler keşfediyorum amfide. Hemen vazgeçme.

Merhaba beyler abiler kardeşler, Geçen gün Boss MK2 Ktn 100 aldım ritim tonları hoşuma gitse de lead tonları nedense pek hoşuma gitmedi..

2 Gündür güzel bir lead tonu almak için uğraşıyorum fakat nasıl desem Ses çok modern geliyor pek anlatamıyorum lakin ben daha çok Marshall tonlarini seviyorum.

Code 50 alacaktım ama internette çoğu kişi katanayi övdüğu için sürekli katana 100 aldim fakat sanki metal tonları dışında bu aldiğim lead tonların çoğunu İD core 10'da da alıyor gibiydim..

Toparlayacak olursak ben pek metal veya sert tarz müzikler sevmiyorum daha çok Türkçe rock ve alternatif hoşuma gidiyor bunu iade edip code 50 alsam pişman olur muyum?

2 Gün uğraştım indirmedigim patch kalmadı kendim denedim vesaire yine de olmadı benim istediğim gibi.

Şunu da söylemeliyim Mor ve ötesi nin çok büyük bı hayraniyim dolayısıyla kerem Özyeğenin de , Code 50 ile daha çok yaklaşmaz miyim Marshall tonlarına ? Sorun bende mi bu amfiylr alakalı veya hangi amfiylr yaklaşabilirim code 50 kötüyse.. Bütçem en fazla 20000 TL .

biraz uzun oldu kusura bakmayın ☹️
Bahsettigin “Marshall tonları” solid state amfi ile alabilecegin bir sey degil. Gecmiste gitar amfilerinin tonlarinin bu kadar farkli olmasinin sebebi lambali amfilerin sesi dahs organik cikarmasiydi. Eger kenarda kosede duran 30-50K gibi bir paran yoksa solid state kullanmak durumundasin. Ancak soyle ki gecmiste solid state ve modelleme amfileri yoktu, ve 15 sene once simdiki kadar gelismis degildi. Boss KTN Mk2 cok iyi bir modelleme amfisi ama tamamen baska bir amfinin tonlarini elde edebilmek icin uzun sure kurcalaman gerekiyor.

Youtube’da Boss, Marshall Code, Blackstar ve Fender Champion karsilastirmasi var. Code 50’nin ne kadar kotu bir amfi oldugunu oradan anlayabilirsin. ( )

Geri