Sololarda serçe parma kullanmak gerekli mi?

Merhabalar. Yaklaşık 3-4 aydır seek and destroy ve bazı diğer metallica sololarını öğreniyorum. Bu sololar için öğretici videolar izlediğimde herkes solonun ilk kısmını serçe parmağı ve yüzük parmağını kullanarak çalıyor. Ben de orta parmağım ve yüzük parmağımı kullanarak çalıyorum. Serçe parmağımla denediğimden daha hızlı ve düzgün çalabiliyorum. İlerde serçe parmağımı kullanmam gerekiceğinin farkındayım ama diğer haliyle daha iyi çalıyorsam sizce ne yapmalıyım? Aşırı sık olmasa da serçe parmak egzersizleri deniyorum ama diğer hali hala daha iyi şuan benim için.

Serçe parmağı kullanmalısın. Ne kadar şuanki rahatından uzaklaşırsan o kadar çok şey öğrenirsin.
Stüdyocu bi abim kıza kıza öğretmişti bunu bana. Gary moore bile yüzük parmağını daha çok kullanıyo demiştim o zaman kendimi savunmak için. O da sen gary moore musun lan pzkenvk diyip bi güzel dövmüştü şaka şaka. Ama kızmıştı. İyi ki de öğretmiş. Ayrıca serçeyi kullanmadığın zamanlarda da bağımsız hareket etmesine izin vermemelisin. Öyle havaya kalkmamalı… her an harekete hazır ve klavyeye olabildiğince yakın olmalı. Tüm parmaklar aynı şekilde

Merhabalar. Yaklaşık 3-4 aydır seek and destroy ve bazı diğer metallica sololarını öğreniyorum. Bu sololar için öğretici videolar izlediğimde herkes solonun ilk kısmını serçe parmağı ve yüzük parmağını kullanarak çalıyor. Ben de orta parmağım ve yüzük parmağımı kullanarak çalıyorum. Serçe parmağımla denediğimden daha hızlı ve düzgün çalabiliyorum. İlerde serçe parmağımı kullanmam gerekiceğinin farkındayım ama diğer haliyle daha iyi çalıyorsam sizce ne yapmalıyım? Aşırı sık olmasa da serçe parmak egzersizleri deniyorum ama diğer hali hala daha iyi şuan benim için.

kullanılmalı ancak solosuna göre değişir eğer sonradan örneğin slide ile beraber hammer on ile bağlanacaksa veya başka tel de bir nota bağlanacaksa yüzük parmağından hemen sonra o zaman c-4 kullanmamak daha mantıklı olan, ama böyle bağlamalar olmayacaksa hız için serçe parmağı kullanmak daha mantıklı

Geri