FGN J-STANDART ODDESSEY İnceleme

Epiphone Les Paul V2 ile geçen sene gitar macerama başlamıştım. Araştırırken çok da gitar alma niyetim yok iken FGS ile tanıştım. Baya araştırdım. Bir baktım Türkiye de dünyanın en uygun fiyatına satılıyor. Alayım dedim ya. İncelemesini çektim tabii amatörce. Buyrun.

Hocam gitarınızı güle güle çalın da o tonlar ne öyle yahu! Kulaklarınıza eziyet ediyorsunuz. Bi ID Core filan alın bari.

Klavye ağacının ayrı parça olarak yapıştırılmasının sebebi truss rod çubuğu için sap arkasından oluk açmamış olmaları bu arada.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam gitarınızı güle güle çalın da o tonlar ne öyle yahu! Kulaklarınıza eziyet ediyorsunuz. Bi ID Core filan alın bari.

Klavye ağacının ayrı parça olarak yapıştırılmasının sebebi truss rod çubuğu için sap arkasından oluk açmamış olmaları bu arada.
Selam teşekkürler. Amfi ile ilgili bir sorun yok. Marshall mg15gfx den daha iyi ton vereceğini sanmam ID core un. Mikrofon dibine dayadım sesi de açıktı ondan biraz saçma çıkmış sanırım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Güle güle çalın gitarınızı.

Bu kadar kötü tınlamaz o gitar bence, sizin amfinizde yada ayarlarda problem var.

Bence derli toplu bir kayıt alıp tekrar yükleyin.

Ben fujigen olsam çok darılırdım size.
Kesinlikle kötü tınlamıyor. Sanırım mikrofonlama ile ilgili. Tabii ayarlar da başka bir gitara göre idi.

Kesinlikle kötü tınlamıyor. Sanırım mikrofonlama ile ilgili. Tabii ayarlar da başka bir gitara göre idi.
Mikrofon gaini abartılı olmuş bence; mikrofonladığınız ses distortiona giriyor.
Tonun kötü gelme sebebi bu.
Cami hocaları geldi aklıma:) Adamlarda deli gibi hacim var, yükleniyor zaten, çıplak volümü inanılmaz. Sonra beceriksizin biri mikrofonu dayıyor önüne, köklüyor gaini mikrofon premafisinde, aklınca mahalleye dinletip ziyafet çekecek. Oysa o volümü şeffaf yansıtabilmek için mantıken mikrofonun gainini düşürüp, dışarı giden sesi açmak gerekir:)
Sizinki de o hesap olmuş. Mikrofon gainini düşün, ses seviyesinin ayarını buna göre tekrar yapın bence.

Son düzenleme:
Cami hocaları geldi aklıma:) Adamlarda deli gibi hacim var, yükleniyor zaten, çıplak volümü inanılmaz. Sonra beceriksizin biri mikrofonu dayıyor önüne, köklüyor gaini mikrofon premafisinde, aklınca mahalleye dinletip ziyafet çekecek. Oysa o volümü şeffaf yansıtabilmek için mantıken mikrofonun gainini düşürüp, dışarı giden sesi açmak gerekir:)
Sizinki de o hesap olmuş. Mikrofon gainini düşün, ses seviyesinin ayarını buna göre tekrar yapın bence.
Evet zaten yaka mikrofonu ne alacak. Telefona da preamp ile gidiyor tamam

Barrios hocam benimde öyle bir soru kafamı kurcalıyor. Ses kartının gain ayarını minumuma alıp amfinin volumunü arttırmk gerekiyor.

Uluslararası piyasa mahrum kalmasın diye ingilizce olarak diğer kanalımda çektim. Tonlar burada daha net. Ne dersiniz?

Hocam I appreciate your humble effort ama bence let us leave those review işlerini daha proper ekipmanı olan daha experienced gitaristler yapsın. Aksi halde bu yazı dili gibi yetersiz ve literature hicbir katkısı olmayan ürünler çıkıyor. Ya da yapın, nasılsa sosyal medya bundan çok daha berbat çöplerle dolu, ama burada paylaşıp fikir sormayın. İnanın buradakilerin cogu gitar çalmaktan çok youtube'da professional'larin gear review'lari ile besleniyor.

Geri