nux mg 400 mü boss ktn 50 mi

Merhaba. Öncelikle uzun süre akustik gitar çaldım ama amfisiz kullanıyordum bir senedir elektro gitar çalıyorum amfi değiştirme kararı aldım bu konuda bilgisiz olabilirim kusura bakmayın. Boss ile ilgili çok fazla konu başlığı olduğunu gördüm ama iki alet ile ilgili bi kıyaslama yada öneriye ihtiyacım var. Boss modelleyici bir amfi olduğu için prosesör için dedikleri gibi “dijital” bir ses alır mıyım? Eğer boss’u değilde nux mg400 prosesörü tercih edersem referans monitörü almayı düşünüyorum. Fazla ton aralığı olmasını tercih ederim ve bilgisayara bağlayıpta kullanıcam fazlasıyla. Kayıt almayıda istiyorum. Seneye üniversiteye gideceğimde yanıma almayı düşünürsem amfi taşımamda zor olacak özellikle boss 50watt gibi bana ağır gelen amfilerde. Ama prosesör alıpta sonrasında pişman olup tekrar al sat yapmak istemiyorum yaşadığım yerde de maalesef deneme imkanım yok ikisinide.

Masaüstü amfileri incele madem sağa sola taşıyacan..

Yamaha THR II
Katana Air veya Air Ex
Katana Head
Nu-X mighty space
Vs

Katana alırsam dijital mi olurum endişesi yersiz… üç kuruş oyuncak ya da 90’lı yıllardan kalma cihaz almadıkça artık yeni nesil cihazlar oldukça tatmin eder…

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Masaüstü amfileri incele madem sağa sola taşıyacan..

Yamaha THR II
Katana Air veya Air Ex
Katana Head
Nu-X mighty space
Vs

Katana alırsam dijital mi olurum endişesi yersiz… üç kuruş oyuncak ya da 90’lı yıllardan kalma cihaz almadıkça artık yeni nesil cihazlar oldukça tatmin eder…

öncelikle teşekkür ederim dediklerine baktım zaten ikinci el bakıyordum ama fiyatlar yüksek kalıyor benim için elimde olan para 8k, 9k.(yinede tekrar detaylı kontrol edeceğim baktığım süreçte) birde üç kuruş oyuncak derken bahsettiğim prosesörü mü kast ettin eğer oysa neden böyle dediğini söyler misin amfi konularında biraz yeniyim açıkçası araştırdım sadece kendi çapımda

3 kuruş oyuncak yazdım ya 90'lı yıllardan kalma Digitech, Zoom bazı modelleri ve/veya Mooer, Nux gibi markaların bugünkü değil ama ilk çıktıkları başlangıç modelleri.... artık her marka kendi çapında üst modellerinde iyi şeyler yapıyor... yani dijital tınlama endişesi eskisi gibi lambalı amfi değilse sümme haşaa dijitaldir kellesi vurula gibi bir durum yok... dijital bir cihaz illa ve tabi ki dijital tınlayacaktır ama işportada satılan oyunlu Casio saatler gibi de ses vermez elbet demek istiyorum..

Geri