floyd rose tel kalınlığı (11-52)

Flody rose gitarımın tel kalınlığını 09-42 den 11-52 ye çektim ve köprüyü ayarladım sap ayarı bozuldu gibi duruyor. Sizce jackson js32 king v için kalın mı oldu yani gitar için bir sıkıntı oluşturur mu?

Çözüm
onu bilemeyiz... 11-52'yi standart E akort edersen muhtemelen 200 lbs filan bir basınç oluşacaktır (tension yani)... sapın ağacı ve truss rod'u bunu karşılayacak kalitedeyse ve de köprün, sorun olmaz... ama tabi bu şu anlama gelmez, tel basıncı arttı diye gitar zbamm diye ortadan ikiye bölünecek, yok öyle bir şey .... her gitar her ayara gelir ama kalitesiz malzeme muhtemelen zaman içinde sorun çıkarmaya, ayar tutmamaya başlayacaktır
onu bilemeyiz... 11-52'yi standart E akort edersen muhtemelen 200 lbs filan bir basınç oluşacaktır (tension yani)... sapın ağacı ve truss rod'u bunu karşılayacak kalitedeyse ve de köprün, sorun olmaz... ama tabi bu şu anlama gelmez, tel basıncı arttı diye gitar zbamm diye ortadan ikiye bölünecek, yok öyle bir şey .... her gitar her ayara gelir ama kalitesiz malzeme muhtemelen zaman içinde sorun çıkarmaya, ayar tutmamaya başlayacaktır

Çözüm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkür ederim

Ben de yeni player strat'a elixir 9-46 takınca denge ufak bozuldu ben de köprüyü sıfırladım. Galiba 9-46 standart dışı olduğu için mi geri çekince başka öne itince başka oluyor. 10-46 yapınca tekrar dengeli olacak mıdır) resimdeki hali üzerinde gelen tellerle bu arada

Dosyalar

• 20231020_205957.jpg
    20231020_205957.jpg
    1.2 MB · Gösterim: 30
Geri