10k 20k prossesor onerisi

merhabalar 8 yildir gitar calmaktayim ama hic sahne deneyimim olmadigindan dolayisiyla bir prossesor edinmek istiyorum aklimda mx5 var ama dokunmatik ekran oldugu dolayisiyla bozulur diye almak istemiyorum onerilerinizi bekliyorum

Niye bozulsun kardeşim? Artık yeni processorlerin hepsinde dokunmatik var. Dokunmatiksiz processor modeli neredeyse kalmadı. Şu ana kadar 3 farklı model Headrush kullandım.
Hiçbirinden de ekranla ilgili hiçbir problem yaşamadım, yaşayanı da duymadım

Ne tür müzik yapıyorsunuz, hangi sahnede çıkıyorsunuz veya kaç çeşit tarz çalıyorsunuz bilmiyorum ama. 1 clean, 1 lead, 1 ritim gitar tonuyla sahne biter. Yani üzerinde çok tepinmenize gerek kalmaz. Hala içiniz rahat etmez ise ufak bir pleksi kestirip üstüne koyarsınız ekranın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne tür müzik yapıyorsunuz, hangi sahnede çıkıyorsunuz veya kaç çeşit tarz çalıyorsunuz bilmiyorum ama. 1 clean, 1 lead, 1 ritim gitar tonuyla sahne biter. Yani üzerinde çok tepinmenize gerek kalmaz. Hala içiniz rahat etmez ise ufak bir pleksi kestirip üstüne koyarsınız ekranın.
metal rock blues tarzi genelde bar tarzi kafelerde sahne aliyorum

Çok sık sahneye çıkıyorsanız, expression pedalı ve de daha fazla tuş/footswitch lazımsa Pedalboard modeli de olabilir (boyut olarak büyük ve ağır ama). Ekranına yanlislikla basmazsiniz kesinlikle. MX5 de yeterli gelebilir, tuş sayısı, ekran büyüklüğü dışında aralarında pek bir fark yok aslında.
Expression pedala hiç ihtiyaç olmayacaksa Gigboard veya Core modeli de çok iyi olur, ekranı 7 inç boyutunda. Mx5 4 inçlik ekrana sahip, sahne alırken ayakta durduğunuz zaman ekranı okumak biraz zor gelebilir

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok sık sahneye çıkıyorsanız, expression pedalı ve de daha fazla tuş/footswitch lazımsa Pedalboard modeli de olabilir (boyut olarak büyük ve ağır ama). Ekranına yanlislikla basmazsiniz kesinlikle. MX5 de yeterli gelebilir, tuş sayısı, ekran büyüklüğü dışında aralarında pek bir fark yok aslında.
Expression pedala hiç ihtiyaç olmayacaksa Gigboard veya Core modeli de çok iyi olur, ekranı 7 inç boyutunda. Mx5 4 inçlik ekrana sahip, sahne alırken ayakta durduğunuz zaman ekranı okumak biraz zor gelebilir
hafiflik benim icin onemli headrush disinda onerebiliceginiz baska markalar varmi nux mg 30u cok fazla duydum su siralar ama ton farki fazla var diyorlar sahne bu siralar ekipman yetersizligi yuzunden alamiyorum prossesoru alirsam sahnelerime en kisa zamanda baslayacagim

Biz Headrush muhipleri cemiyeti olarak Headrush öneriyoruz :D

Nux Mg'nin bir modelini bir kere sahnede kullandım. Hangi model olduğunu hatırlamıyorum. Ödünç almıştım. Kendi presetleri ile aldım çaldım bir şey bile yazmadım. Kötü müydü ? Hayır. Ama sahnede Steve Vai çalmadım. Oturup albüm de kayıt etmedim. Bir etkinlikte direk miksere girerek pop rock çaldım öylesine.

Teknoloji çok ilerledi. Wacken'de sahne almıyorsanız 10-20 bin arasına alacağın her alet tatmin eder. Özellikle pop rock türü şeyler çalınıyor ise.

Biz Headrush muhipleri cemiyeti olarak Headrush öneriyoruz :D

Nux Mg'nin bir modelini bir kere sahnede kullandım. Hangi model olduğunu hatırlamıyorum. Ödünç almıştım. Kendi presetleri ile aldım çaldım bir şey bile yazmadım. Kötü müydü ? Hayır. Ama sahnede Steve Vai çalmadım. Oturup albüm de kayıt etmedim. Bir etkinlikte direk miksere girerek pop rock çaldım öylesine.

Teknoloji çok ilerledi. Wacken'de sahne almıyorsanız 10-20 bin arasına alacağın her alet tatmin eder. Özellikle pop rock türü şeyler çalınıyor ise.
zuhalde gordugum indirimle boss gx100 aldim beni daha cok tatmin etti gerek efektleri olsun giris cikislari ve ozellikleri olsun mx5ten kat kat iyi (karsilastirmalarima gore oyle)

Geri