BOSS MT-2 Metal Zone

selamlar...arkadaşlar bende fender deluxe 90 dsp var... distörjını gerçektende çok güçsüz metal zone 2 alırsam sizce düzelirmi bu alet??? yada başka bir pedal önerebilirmisiniz...alacağım pedal hem sololarda iyi tonlar vermeli hemde sert ritmlerde...metal zone 2 yi şunun için düşündüm eğer amfimin distörjını biraz güçlü olsaydı belki ds 1 veya ds 2 almayı düşünürdüm ama gerçektende distörjın çok ama çok güçsüz..bi çağre bulmam lazım bu amfiyi adam etmek için...elde etmek istediğim ton van halen tarzı gibi bir ton ..amfinin clean tonları süper fakat distörjınnnnnnnn ....

selam mt-2 var bende. ritm lerde kamyon olmasına rağmen solo olarak aynı performansı alamadım. drive ve parametric eq olayı güzel ama çok versatile bir pedal değil. ama hayvan gibi drive ritm için çok uygun. zaten pek tarzım değil ucuzdu 2. el idi bulunsun die aldım solo için başka pedal kullanıyorum... benden bu kadar .)

bence zoom (707) al, yada para varsa zoom'un gelişmiş versiyonlarından (gFx5) yada para harbi harbi bok diosan :D (gFx8) al derim. Zoom'un distortionlarını aşırı sağlam seni tatmin eder... pedalla uğraşma.. processor kesin cozum. ama bana sadece distortion ile clean yeter diosan mz2 seni idare eder.. kendi görüşüm :)

Bencede boşu boşuna alma bende kullanıyorum ve sololarda çok düşük bir performansı var... Burda bir sürü öneri var onları değerlendir, ÖSS bitsin bende değerlendiricem...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yaw arkadaşlar bana öyle bir pedal lazımki sololarda manyak gibi güzel olsun ...ya en azından van halen tonuna yakın olsun yeter bana...birazda riflerde güçlü olsun ..yani metallica filan çalarken beni yarıyolda bırakmasın..bi sorumda şudur : bu pedallar amfinin clean kanalınımı kullanarakmı drive elde ediyorlar??yani aslında sormak istediğim benim amfimin distörjını kuvvetsizse bu pedalların elde edeceği seste güçsüzmü olur??

sansamp ın modelleri gayet başarılı. kullanan arkadaşlarım var bende denedim edinicem. farklı tarzlara iyi hizmet edebilir gibi geliyor bana. (nası cümle bu ya) :)

badblues demiş ki:
yaw arkadaşlar bana öyle bir pedal lazımki sololarda manyak gibi güzel olsun ...ya en azından van halen tonuna yakın olsun yeter bana...birazda riflerde güçlü olsun ..yani metallica filan çalarken beni yarıyolda bırakmasın..bi sorumda şudur : bu pedallar amfinin clean kanalınımı kullanarakmı drive elde ediyorlar??yani aslında sormak istediğim benim amfimin distörjını kuvvetsizse bu pedalların elde edeceği seste güçsüzmü olur??

Pedallar amplilerin clean kanalına bağlanır, eğer drive kanalında bağlarsan pedaldan gelen bozulmuş (distorted) sesi tekrar bozar ne pedalın ne gitarın ne de ampli drive'ının ses karakteri kalır, ortaya sadece cızzzzz diye bir ses çıkar, bir nevi, "distortion X distortion = KAOS" ...

Pedal bağladıktan sonra amp drive'ı ile işin kalmayacağından amplinin drive'ı ne kadar kötü olursa olsun seni bağlamayacak, pedalın el verdiği sertlikte distortion'ını elde edersin.

jeff bu açıklaman gerçekten çok işime yaradı çok teşekkürler...bu demek oluyorki iyi bir pedal veya prosesör işimi görebilir...

Eh tabii ki clean kanala bağlayacaksınız. İki distortion aynı anda çorbaya döner.

Metal Zone hayatımda duyduğum en iyi tek parça pedal üründür. Özellikle parametrik EQ su da dillere destandır. Şu anda Marshall JCM900 de kullanıyorum evde. Canavar gibi. Bu pedalı full gain ile değil de daha çok %60-85 arası kullanırsanız daha iyi punch-mute alırsınız. Köklemeyin derim distortionu.

badblues demiş ki:

derdini çok çok iyi anlıyorum aynısını yaşadım ve yaşıyorum elindeki gitar ile kuvetli distortion olması zor gibi.
solo olarak düşünüyorsan sakın ama sakın mt2 alma ben aldım ve hatta yaptım yanında delay chorus gibi bişi olmadan solo için felaket kötü bişi.
ben şu an boss un DS-2 sini bekliyorum solo için çok çok iyi bir distortion gibi geliyor. www.bosscorp.co.jp den dinlediğim kadarıyla bide biraz sert olsun diyorsan boss un md-2 si olabilir. ben boss un dışındakileri drive ları beyenmiyorum ondan başka bişi öneremiyecem.
ama üste gördüm zoom efect pedal ını tavsiye etmiş ler aman diyim analog tan şaşma sonrası için .. ;)

Bende bass amfisi almayı düşünüyodum yakın zamanda...
bass amfilerinde böyle sorunlar söz konusu değil dimi ,yani sonra keşke şunu alsaymışım demeyeyim..

sadece pedal ile van halen soundu yakalanabilseydi ne güzel olurdu :) aslında manyetiklerin de çok etkili olacaktır bu konuda. SD-1 gibi inanılmaz yumuşak karakterli bir over drive da zakk wilde'ın elinden, EMG-81 ve JCM 900 ile canavar bir sound yaratıyor. pedal için benim tavsiyem marshall JH-1, amplin ne olursa olsun marshall-vari bir hava veriyor ki drive seçeneği arayanlara iyi bir örnek bence. kolay gelsin.

Drive pedaları sadece amplinin clean channel'ına bağlanır diye bir kural yoktur. Gayette güzel amplinin drive ı ile aletin drive ı üst üste bindirilebilir. İkisinide maksimum gainde açarsan, cazz cozz enterasan modern art soundları yakalarsın. Ama işini bilip baştaki drive ı booster olarak kullanıp amplinin gainini arttırabilirsin . Bakınız SRV amca zamanında iki tane tubescreamer ı yan yana bağlamış öyle çalıyor :)

Ayriyetten bir amplinin clean kanalıda drive a sokulabilir, yeterince yüksek bir sinyal gönderirseniz clean channel'ıda drive a sokabilirsiniz.

Ama unuttuğunuz konu, ampliniz olsun olmasın, bir speaker simulator un sesi toplayıp, sesten o cazzları cuzzları alıp, size adam gibi solo tonu bırakabileceği . Sağlam bir marshall kafa ile kabin e speaker simulatorsuz istediğiniz aleti bağlayın, konu komşu ile kan davalı olmadan yaşayabileceğiniz volümlerde düzgün ses alamazsınız.

Alternatif sesler için isterseniz bas amfisine gitar bağlayın önce eko sonra gain arkasına tekrar eko bağlayın arkadaşlar. Deliliğin ve merakın sonu yok. Önemli olan ne istediğinzi bilmek.

Geri