Bu Gitar Sıkıntı Çıkarır Mı ?

Les Paul tasarımı gereği bu kafa kırılmalarına çok açık bir gitar. Bu sebeple normalleştirmek veya görmezden gelmek yersiz olur ancak bu durumun en kabul edilebilir olduğu gitarlardan. Hatta bazı müzisyenlerin, gitarın bağlantısı daha sağlam olsun diye kafayı bilinçli olarak kırıp tamir ettirdiğine dair rivayetler okuduğumu, dinlediğimi hatırlıyorum. Düşüncem, eğer düzgün bir şekilde tamir edildiyse sıfır bir gitar ne kadar kırılmaya açıksa bu da o kadar açıktır.

Ayrıca Flat Müzik'te iş yapan 2 arkadaşı da tanır, severim. Gitarın eksiğini fazlasını detaylıca anlatacaklardır. İlerleyen vakitlerde de sıkıntı çıkarsa yardımcı olabilecek şekilde bakım/onarım hizmeti de veriyorlar. Bence mağdur etmezler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Les Paul tasarımı gereği bu kafa kırılmalarına çok açık bir gitar. Bu sebeple normalleştirmek veya görmezden gelmek yersiz olur ancak bu durumun en kabul edilebilir olduğu gitarlardan. Hatta bazı müzisyenlerin, gitarın bağlantısı daha sağlam olsun diye kafayı bilinçli olarak kırıp tamir ettirdiğine dair rivayetler okuduğumu, dinlediğimi hatırlıyorum. Düşüncem, eğer düzgün bir şekilde tamir edildiyse sıfır bir gitar ne kadar kırılmaya açıksa bu da o kadar açıktır.

Ayrıca Flat Müzik'te iş yapan 2 arkadaşı da tanır, severim. Gitarın eksiğini fazlasını detaylıca anlatacaklardır. İlerleyen vakitlerde de sıkıntı çıkarsa yardımcı olabilecek şekilde bakım/onarım hizmeti de veriyorlar. Bence mağdur etmezler.
anladım.. Peki kırılmadigi takdir de çalıma etkisi olucak midir bu sorunun?

doğru tamirde sustaini arttırdığı yönünde bir söylem var, tanıdığım bir luthierde tamir ettiği headstock sonraları sustainin arttığını falan da söylemişti. ancak yine de deneyimim yok dedikle ne kadar doğru bilmiyorum.

Kirk Hammett bile sapı tamirli les paul çalıyor:)
Les Paul'lerde uygulanan kırık headstock videolarını izlersen, iyi bir işçilik yapıldığı takdirde yeni halinin orijinal halinden daha sağlam olabileceğini görürsün. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi bu tamir işini kimin yaptığı en önemli unsur. Ayrıca ileride satmak istersen, gitarın tamirli olmasının satın almayı düşünen insanları senin gibi tereddütte bırakacağını da unutma.

Kirk Hammett bile sapı tamirli les paul çalıyor:)
Les Paul'lerde uygulanan kırık headstock videolarını izlersen, iyi bir işçilik yapıldığı takdirde yeni halinin orijinal halinden daha sağlam olabileceğini görürsün. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi bu tamir işini kimin yaptığı en önemli unsur. Ayrıca ileride satmak istersen, gitarın tamirli olmasının satın almayı düşünen insanları senin gibi tereddütte bırakacağını da unutma.
yanlış hatırlamıyorsam greeny bir trafik kazasında birçok parçaya ayrılmış taa gary moore zamanında. sadece sapı değil çoğu yeri tamirli. ayrıca ilk sahibi peter greene de selam olsun lml.

gitardaki problemin ne kadar sorun çıkarabileceğine hakim değilseniz, yaratacağı ton farkını da anlayamayacaksınız muhtemelen :) gidin bakın hissiyatı size uygun geliyorsa alın, problem çıkarsa oldukça yardımcı oluyorlar, hatay sokakta en resmi davranan zuhal müzik, onlar bile bir çok şeyde yardımcı oluyorlar.

Eymen flat müzikte Orçun abinin tamir ettiği bir gitar birkaç gün önce gittiğimde bana bu gitarı göstermişti bak nasıl sence bu gitarda bi sorun var mı sapını falan incele demişti iyi tamir edilmiş bi gitar aynı zamanda fiyat olarak da çok uygun aldıktan sonra zor satabilirsin ama çalarken çok sorun çıkacağını düşünmüyorum

Geri