Elektro gitarda penalama

Ben elektro gitara başlayalı neredeyse 2 ay olacak penalama konusunda tek seferde tek telin penalanmasında hiç sıkıntı çekmedim gittikçe hızlanıyorum fakat aynı anda birden fazla teli penalamakta çok zorlanıyorum penayı sadece en baştakine dokunduruyorum ve aşşağı inmiyor penayı sıktığımı düşünmüyorum hatta gevşek bile duruyor sağ elimi bu anlamda nasıl geliştirebilirim.

penayı tellere aşırı yaklaştırıp yarısını içeri girdiriyorsun büyük ihtimalle pena tellerin tam içine girmemeli sadece ucu ile vurmalısın en iyisi kendine bir öğretmen bulman ve o şekilde devam etmen olur ayrıca doğru pena tutuşu ile ilgili internetten video izlemeni tavsiye ederim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
penayı tellere aşırı yaklaştırıp yarısını içeri girdiriyorsun büyük ihtimalle pena tellerin tam içine girmemeli sadece ucu ile vurmalısın en iyisi kendine bir öğretmen bulman ve o şekilde devam etmen olur ayrıca doğru pena tutuşu ile ilgili internetten video izlemeni tavsiye ederim
Evet bu şekilde de yapıyomuşum şu an fark ettim daha temiz ses çıktı ama hocaya ayıracak kadar vaktim ne yazık ki yok

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğinden beri deniyorum ses gittikçe temizleşiyo ve sağ elim rahatladı teşekkür ederim

Geri