Floyd rose üst eşik sorunsalı

Merhabalar,

ESP LTD M serisi gitarımın akor burgularını special köprü setindeki üst eşiği gotoh olarak değişmek istiyorum. Fakat üst eşik alt iç kısmında WR3 olarak gözükmekte çoğu sitede 42mm olarak belirtilmiş solomusicte gotoh marka üst eşik sadece Gotoh GHL2B modeli var.

Burguların boyutunun standart olduğunu varsayar isek şu modelde mutabığım: Gotoh Elektro Gitar Burguları

Fakat üst eşikte kararsızlık diz boyu Floyd Rose Locking Nut Üst Eşik Kilitleri şöyle bir şey işimi görür mü ?

Amaç tamamen uzun vadeli kullanmaya yönelik önerilerinize bekliyorum. Ek olarak ikinci el alımlarada açığım.

Üst eşikte herhangi bir sorun yaşıyor musunuz? Yoksa eksiklik mi var, değiştirme sebebiniz nedir?

Burgularla üst eşik ve kilitlerinin biribiriyle alakası olmaması lazım. Sadece vurguları değiştirin gitsin.
Esp ltd 6 telli çoğu seride üst eşik ve klavye genişliği standart olur diye biliyorum (bariton veya standart dışı bir radius yoksa)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Üst eşikte herhangi bir sorun yaşıyor musunuz? Yoksa eksiklik mi var, değiştirme sebebiniz nedir?

Burgularla üst eşik ve kilitlerinin biribiriyle alakası olmaması lazım. Sadece vurguları değiştirin gitsin.
Esp ltd 6 telli çoğu seride üst eşik ve klavye genişliği standart olur diye biliyorum (bariton veya standart dışı bir radius yoksa)
Aslında tamamen gitar customa dönme noktasında emg 81-60 hipshot tremsetter gotoh power springs gotoh knoblar el atmışken burgularla beraber üst eşiğide değiştirmek ki şöyle bir durum var üst eşiğin orijinal imbus alyan vidaları diş atmış aldığımda öyle idi sonradan vida değişimi oldu fakat haz edemedim. Son tel değişiminde sıkıştırılan parçalarda ezilmeler başladığınıda gördüm malum special köprü ve parçaları kötü malzemeden üretiliyor.

Esp sitesinden veya Thomann tarzı bir siteden gitarın özelliklerini kapsamlı detaylı olarak gösteren bir yerden bunu öğrenebilirsiniz.
42mm diye geçenler uyacaktır

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
R3 standart 42.85 mm olarak gösteriliyor R2 41.80 civarlarında ama esp ve ltd nin çoğu modeli standart 42mm olarak geçiyor baz alınabilirlik olarak KH602 modelide special/1000 serisi floyd kullanıyor. ESP M-II / KH2 de aynı ölçü sanırım esp tasarımlarında böyle bir sorunsalı mevcut sitelerde schaller R2 tam uyuyor deniliyor. Asıl sorun solomusicte partsland r2 eşik olması fakat malzeme kalitesi nasıldır bilemiyorum.

Floyd Rose Eşik ölçüleri
Bu görsele göre eşik üstünde ölçüm yaptım E-E Center Width yani kalın ve ince mi tellerinin arası tam 35.95 sapma payı ile beraber 35.90 desek R3 seçeneği daha belirgin olarak ortaya çıkıyor. Eşik genişlği 42mm den fazla sonuç R3 olarak belirlendi. 42mm olsa bile ham değer 42.70 küsürlerde. Asıl olay zaten ESP veya LTD lerde R2 veya R3 kullanılması R2lerin eşik genişliği 41.30mm ki buda R2 olma olasılığını çürütüyor. ESP nin tüm modellerinde sitelerde ve kendi sitesinde 42mm yazıyor 😂 biraz daha araştırmaya devam ettikçe custom yapan kullanıcıya dost veri vermediklerini jackson verilerini gördükten sonra anladım jackson bütün gitarlarının tüm ölçülerine kadar yayımlıyor. Konu burada biter.

Konu hortladı yine 42mm eşik uyumsuz çıktı 😂 Eşik uzunluk olarak uydu uymadı arası vida yerleri tutmadı fakat yükseklik olarak aşırı kısa kaldı. Ek olarak üst eşiği değiştirmemin en temel sebebi önceki sahibinde kilit vidalarının diş atlaması yaşamış olması. Sonradan vida alındı fakat orijinali gibi değil. Üstadları desteğe bekliyorum.

Geri