Kabin amfi

Selamlar ben çok sağlam bi sound arayışındayım böyle bangır bangır içimi titretecek bi setup kuracağım fakat nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum kendi binamda çatı katında bir odayı komple yalıtım yaptırıp içine kabin+Kafa şeklinde mi yapmalıyım yoksa tek başına sağlam bir amfi mi almalıyım? Arkadaşım amfi almam konusunda ısrarcı kabin amfiyi kullanamiyacağımı söylüyor

Apartmanda yaşıyorsan kafa+kabin kullansan da sesi bangır bangır içini titretecek seviyede açamayacaksın, odayı yalıtım yaptırmaktan kastın duvara sünger yapıştırmaksa zaten o iş olmaz, yüzer oda yaptırman lazım...

Dosyalar

• yuzer-oda-akustik-ses-yalitimi.jpg
    yuzer-oda-akustik-ses-yalitimi.jpg
    236.4 KB · Gösterim: 69
100w bir kafa ile 12 inch kabin almakla direkt 12" hoparlörü olan 100w kombo amfi almanın farkı ne?
hani arkadaşın demiş ya... az bilgiyle hurafe bunlar... yan odada çocuk uyurken çalınabilecek kafa+kabinler olduğu gibi sahnede kullanılacak seviyede kombo amfiler de var... biraz araştır derim arkadaş tavsiyesinden önce :)

100w bir kafa ile 12 inch kabin almakla direkt 12" hoparlörü olan 100w kombo amfi almanın farkı ne?
hani arkadaşın demiş ya... az bilgiyle hurafe bunlar... yan odada çocuk uyurken çalınabilecek kafa+kabinler olduğu gibi sahnede kullanılacak seviyede kombo amfiler de var... biraz araştır derim arkadaş tavsiyesinden önce :)
Örneklede ben destek olayım size

Dosyalar

• IMG_9891.jpeg
    IMG_9891.jpeg
    2.4 MB · Gösterim: 67
Çıkışı ayarlanabilir kendi içinde attenuator olan bir kafa alırsan (Çıkışı 1-5 watt düşürebilen) rahat edersin. (Ben de bu arada yukarıdaki Ht5 kafa ve 12inch Harley Benton kabin kullanıyorum) 5 wattlık bir kafa olmasına rağmen apartman katı olan evimde volume'ü 1.5 seviyesinden yukarı getirince ses epey yükseliyor. Kafa+kabin yada combo(bütünleşik) almak tamamen tercih, kafa+kabin aldığın zaman değişik karakterlerde farklı ampli kafalarını mevcut speakerına(kabin) bağlayabilirsin. İleride müzik zevkin değişirse, örneğin clean yada çok daha sert bir kafa alarak aynı kabine bağlayabilirsin (ohm değerleri tutmak kaydıyla). İkisi arasındaki tek fark bu, sound açısından biri birinden daha iyi değil yani.

istediğin sounda almak için gitarinın marka modeli manyetin dizilimi ve yapmak istediğin muzik tarzı önmeli dostum her kafa kabinin karekteristiği aynı değildir kullandıgın gitara göre manyetik dizilimine göre farklılık gösterir ek olarak yukarıdaki yorumlarda katıldığım nokta 1-5 watta düşürübilinen bir sistem veye setup a ek 1 adet watt killer kullanman olabilir .

Hocam ne yapacaksınız kafa kabini ihtiyacınız yok. Bence boşa para vermeyin hem sağlam sound işi sadece amfiye bağlı bir durum değil efekt zinciri, gitar, gitarı çalan kişi, efektlerin kalitesi gibi bir sürü durum var siz alın line 6 catalyst gibi bir combo amfi takılın kafanıza göre boş yere böyle kafa kabin yapmanın gereği yok bence

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar ben şey düşüncesindeyim kafa+kabin alıp prosesörden return den bağlayıp ton zinciri yazarım hemde sallıyorum mesa kafa alırım daha analog bi metal soundu istediğimde düz şekilde takarım hesabı sırf bu yüzden masraf yapıp alınırmı amfi yerine?

Geri