HH manyetik Push Pull özelliği

Humbacker olan manyetiği Single Coil olarak kullandığımızda Single Coil kadar parlak tonlar verir mi?
Single coil kadar parlak tonlar verir, zaten singile coil calisiyor olacak. Ne var ki, iyi bir stratin single coli ve kombinasyonlarinin tonunu birebir vermeyecektir ancak yakin tinlayacaktir. Bu yakınlık tabii gitarin kalitesi, tipi, ağacı, humbuckerlar'in kalitesi ve turu ile de ilişkili. Ben şahsen mesela bir 22 perde HH Charvel'in coil split tonlarini kötü bir strat kopyasının teneke gibi tinlayan single manyetiklerine tercih ederim.

Vermiyor.
Şema olarak mantıklı görünse de pratikte aynı hazzı alamıyorsunuz maalesef.
Zaten teknik olarak manyetik sarımı nedir ne değildir biraz bakınca anlaşılıyor olamayacağı ama işte mobil bi çözüm olarak kullanıyoruz hepimiz.

Peki benim başka bir sorum olacak. Her humbucker manyetik coil split yspılabilir mi yoksa coil split yapılan manyetikler buna göre mi üretiliyor. Mesela bende birer gibsonbb1 ve bb2 var. Gitarım ise les Paul classic. Les Paul classic coil split potansları olan bir gitar ve ben üzerindeki manyetiklerin yerine burstbucker 1 ve 2 takabilir miyim.

Ayrıca eğer humbucker bir manyetik coil split yapılırsa humbucker tonundan bir şeyler kayberder mi? Yani coil split'i aktif etmediğim anlarda düz burstbucker humbucker tonu almaya devam eder miyim?

Peki benim başka bir sorum olacak. Her humbucker manyetik coil split yspılabilir mi yoksa coil split yapılan manyetikler buna göre mi üretiliyor. Mesela bende birer gibsonbb1 ve bb2 var. Gitarım ise les Paul classic. Les Paul classic coil split potansları olan bir gitar ve ben üzerindeki manyetiklerin yerine burstbucker 1 ve 2 takabilir miyim.

Ayrıca eğer humbucker bir manyetik coil split yapılırsa humbucker tonundan bir şeyler kayberder mi? Yani coil split'i aktif etmediğim anlarda düz burstbucker humbucker tonu almaya devam eder miyim?
Her humbucker coil split yapabilir ama bunun için manyetik üzerinde 5 kablo olması gerekiyor.
Coil split olmadığı zaman sinyal her iki bobinden de geçerek hum iptali yapar, yani humbucker tonu alırsın.
Dilersen split potanslarını farklı da kullanabilirsin, mesela split yaparak tek bir coil kullanmak yerine köprüdeki iki coili seri yerine paralel olarak da alabilirsin, humbucker standart olarak seri bağlanıyor bunu paralel de bağlayabilirsin, ya da daha farklı alternatifler olarak aynı pozisyonda köprüyü paralel sapı da seri olarak alabilirsin vs...

Her humbucker coil split yapabilir ama bunun için manyetik üzerinde 5 kablo olması gerekiyor.
Coil split olmadığı zaman sinyal her iki bobinden de geçerek hum iptali yapar, yani humbucker tonu alırsın.
Dilersen split potanslarını farklı da kullanabilirsin, mesela split yaparak tek bir coil kullanmak yerine köprüdeki iki coili seri yerine paralel olarak da alabilirsin, humbucker standart olarak seri bağlanıyor bunu paralel de bağlayabilirsin, ya da daha farklı alternatifler olarak aynı pozisyonda köprüyü paralel sapı da seri olarak alabilirsin vs...
Yanıtın için teşekkür ederim. Ve anladığım kadarıyla humbucker daha üretim aşamasında coil split özelliği olsun yada olmasın şeklinde üretiliyor. Yani 5 kablolu üretilmemiş bir humbucker bölünemiyor

Peki coil split için push pull potanslı bir bir gitara normal humbucker takmanın herhangi bir sakıncası var mıdır. Yani direnç farkı falan.
Push pull dediğimiz şey aslında bir switch, 6pin dpdt. Gitar üzerinde yer kaplamasın diye potans ile entegre olmuş durumdadır. Direkt olarak potansla etkileşimi yoktur. İstediğiniz humbucker manyetiği push pull potansınıza push pulla(switchle) etkileşime geçmeyecek şekilde bağlayabilirsiniz.

Geri