Amfi, prosesör, ses kartı arasında kaldım. Tavsiye istiyorum.

Merhabalar. Belki benzer konu başlıklarından milyon tane açılmıştır fakat tam olarak benim sorun kimsede olmayacağı için tavsiyelerinizi bekliyorum. Öncelikle bende Marshall MG15 amfi var. Fakat efekt konusunda elimde bir pedal ses kartı vs. olmadığı için bu konuda yardımınızı bekliyorum. En başta planım amfimi satıp Blackstar ID Core 10w v3 almaktı. Ama elimdeki amfiyle bir şeyler yapabilir miyim diye de merak ediyorum açıkçası. Aklıma gelen yapabileceğim 3 opsiyon var.
- Amfiyi satıp Blackstar'a geçip efekt işlerini halletmek.
- Amfiyi satıp ses kartı alıp bilgisayarımla birlikte efekt işlerini halletmek.
- Amfiyi satmadan prosesör alıp efektleri bu şekilde halletmek, sesi de amfiden almak.
En iyi opsiyon nedir, nasıl en kârlı şekilde bu işten sıyrılırım, hangisi en ucuza patlar , hangisi en mantıklı olur bunları merak ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Prosesörü herhangi bir şeye gerek kalmadan amfiye bağlayabiliyor muyum bunu da bilmiyorum bu arada, bütün soru işaretlerini aydınlatabilirseniz çok mutlu olurum.

Efekt işi “halledilecek” bir şey değil, ne lazım, neden lazım…laf olsun diye para harcamayın, bilinçli alın

MG15 düşman başına, vasat bir amfi, uzak durun

Milyon olmasa da 900bin kere konuşuldu….bu başlıkta sorulmamış hiçbir kelime yok yeni olarak

Amfiyi satmadan prosesör alıp efektleri bu şekilde halletmek, sesi de amfiden almak.
Prosesörden MG15’e… daha kötüsü sadece imam amfisi olabilir

Efekt işi “halledilecek” bir şey değil, ne lazım, neden lazım…laf olsun diye para harcamayın, bilinçli alın

Milyon olmasa da 900bin kere konuşuldu….bu başlıkta sorulmamış hiçbir kelime yok yeni olarak

Prosesörden MG15’e… daha kötüsü sadece imam amfisi olabilir
yerimde olsanız ne yapardınız, gitara yeni başlayan amatör biri olarak daha kaliteli bi gitar çalma tecrübesi elde etmek istiyorum bu kadar

- Amfiyi satmadan prosesör alıp efektleri bu şekilde halletmek, sesi de amfiden almak.
Bu seçeneğin elenmiş.
yerimde olsanız ne yapardınız,
O durumda değiliz. Ben de senin gibi yeni sayılırım bu teknolojileri keşfetme konusunda. En azından kendi payıma şunu diyebilirim; elindeki alet tatmin etmiyorsa satıp yenisine bakmak daha doğrusu olur. Ben öyle yaptım, mutluyum.
nasıl en kârlı şekilde bu işten sıyrılırım
Müzik işi masraf işidir. İyi birşeyler elde etmek için harcaman lazım. Ama tavsiyem temiz 2.eldeki ürünlere bakman olur. Böylece maliyeti düşürebilirsin.

Merhabalar. Belki benzer konu başlıklarından milyon tane açılmıştır fakat tam olarak benim sorun kimsede olmayacağı için tavsiyelerinizi bekliyorum. Öncelikle bende Marshall MG15 amfi var. Fakat efekt konusunda elimde bir pedal ses kartı vs. olmadığı için bu konuda yardımınızı bekliyorum. En başta planım amfimi satıp Blackstar ID Core 10w v3 almaktı. Ama elimdeki amfiyle bir şeyler yapabilir miyim diye de merak ediyorum açıkçası. Aklıma gelen yapabileceğim 3 opsiyon var.
En iyi opsiyon nedir, nasıl en kârlı şekilde bu işten sıyrılırım, hangisi en ucuza patlar , hangisi en mantıklı olur bunları merak ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Blackstar id core'a sahip biriyim ve efektleri çok yetersiz. Sadece reverb konusunda iyi. Bu amfi sadece çok iyi tona sahip bir pratik amfisi. Elindekinden çok farklı değil.

Eli ayağı düzgün bir prosesör senin işini fazlasıyla görecektir. Ama emin ol prosesör enteresan bir alet. Harcayacağın para bazı şeyleri belirliyor. Amfiden aldığın lezzeti alamıyorsun.

Sana prosesör ve amfiyi harika şekilde birleştirmiş fender mustang lt25'leri şiddetle öneririm. Ton olarak, pedal ve amfi çeşitliliği olarak ve kullanım kolaylığı olarak senin tam olarak işini görecek amfi bu amfi. Fiyatı da öyle aman aman bişey değil diye biliyorum.

Dostum şimdi prosesör veya ses kartı (daw ve pluginler) yolunu seçersen bir de referans monitör alman gerekiyor. Fakat en fazla tonu da bu şekilde elde edebilirsin.

Amfi olarak başlangıç seviyelerinde roland amfileri öneririm. İkinci el bulabiliyorsan mikro cube serisi iyidir. Aliepress’ten positive spark mini/go serilerine de bakabilirsin. Telefon uygulamasından oldukça pratik şekilde ton ayarlayıp çalışabilirsin.

Prosesör mobilite gerekmiyorsa şart değil. Ses kartı da iş görür. Focusrite solo gen 3 ve motu modellerine bakabilirsin.

Gidişat dijitale doğru olduğundan sadece evde çalacaksan ses kartı, ref monitör, daw ve plug-in seçeneğini tavsiye ederim. Daw ve pluginleri crackli veya ucuza bulabilirsin (bias fx 2 elite çalışan crack var mesela). Plug-in olarak en önemli olanları amfi pluginleriyle IR dosyalarını bulmak.

Dostum şimdi prosesör veya ses kartı (daw ve pluginler) yolunu seçersen bir de referans monitör alman gerekiyor. Fakat en fazla tonu da bu şekilde elde edebilirsin.

Amfi olarak başlangıç seviyelerinde roland amfileri öneririm. İkinci el bulabiliyorsan mikro cube serisi iyidir. Aliepress’ten positive spark mini/go serilerine de bakabilirsin. Telefon uygulamasından oldukça pratik şekilde ton ayarlayıp çalışabilirsin.

Prosesör mobilite gerekmiyorsa şart değil. Ses kartı da iş görür. Focusrite solo gen 3 ve motu modellerine bakabilirsin.

Gidişat dijitale doğru olduğundan sadece evde çalacaksan ses kartı, ref monitör, daw ve plug-in seçeneğini tavsiye ederim. Daw ve pluginleri crackli veya ucuza bulabilirsin (bias fx 2 elite çalışan crack var mesela). Plug-in olarak en önemli olanları amfi pluginleriyle IR dosyalarını bulmak.
Sizinle iletişime geçebileceğim bir yöntem mevcut mu acaba ? Söyledikleriniz hakkında biraz daha bilgi almak beni çok mutlu eder.

Kanka eğer ki iyi bir pc varsa ses kartı öneririm ama yoksa da küçük bir amfi ile prossessor de iş görür

Elinizdeki mg15 pratik yapmak için tasarlanmış basit bir amfi. Daha kaliteli bir gitar tecrübesi için ne yazık ki günümüzde biraz para harcamak gerekiyor. Ben yeni başlayanların bu konuları pek düşünmemesi sadece gitar çalması taraftarıyım.

Bakın;

Şu videoda kaliteli ekipmanlar var. 130.000 liralık bir gitar mevcut. Geri kalan sistemleri de muhtemelen bir o kadar da o vardır. Belki daha fazla.

Ortaya çıkan sonuç alttaki videonun 100'de 1'i değil;

Sizdeki mg15. Kaliteli gitar deneyimi için kaliteli çalmak gerek. Yeni başlayan arkadaşlar bu işleri kafaya çok takıyor. Güzel güzel enstrüman öğrenin. Bend yapamayıp reverb, delay istemenin bence sizin gitar gelişiminize bir gram faydası yok. Bir Ac/Dc şarkısı çalamayıp efekt istemenin bir yararı yok. O şarkıyı ses kartı çalmayacak. Yazdıklarınızdan bütçenizin olmadığını anlıyorum. Emin olun en içten duygularla ve tecrübeler ile söylüyorum. Biz de bu yollardan geçtik. Her gün gitar bakıyordum. Ekipman bakıyordum. Ona harcayacağım zamanı çalışmaya harcasaydım daha iyi çalıyordum şuan. Bu işte ucuz yollu bir şey yok. İyi gitar çalmaya başladıkça istedikleriniz daha da netleşecektir. Bir yandan gelişip bir yandan bütçe biriktirin. Belki bir grup kuracaksınız prosesör ihtiyacınız olacak. O zaman gidip prosesör alırsınız. Yok kardeşim ben amfi istiyorum dersiniz amfi alırsınız. Ya da ses karti. Bu işe yeni başlayan bir adamın ihtiyacı olan her şeye sahipsiniz. Bir gitar bir pena bir çalışma amfisi. Şuan harcayacağınız bir kuruş sizi bir adım öne götürmeyecektir.

Kanka eğer ki iyi bir pc varsa ses kartı öneririm ama yoksa da küçük bir amfi ile prossessor de iş görür
Dostum herhangi bir yanlışlık olmasın diye yazıyorum. 2015 model i5 4460 intel cpu, 16 gb ddr3 ram var. Günümüz şartlarında çöp denebilecek bir bilgisayar bile iş görüyor. Müzik işlerinde bilgisayar o kadar önemli değil. MacOS olup olmaması fark ettirir sadece.

Geri