Pedal zinciri

Elimdeki pedallar bunlar, en iyi sinyal zinciri nasıl olmalı?
-Crybaby Gcb95
-Boss cs3
-ibanez TS9(new gen)
-Proco Rat2
-Add+ Ratortion3
-Tc Electronic Tailspin
-Mxr Phase90
-Add+ Delay
-Nux Solid Studio(preamp)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sinyal zinciri hakkında bilgi sahibi değilken bu kadar pedalı hangi mantıkla topladınız?
pedal zinciri hakkında bir bilgim yok diye bir
şey yazmadım. Zaten buraya yazmak hataydı bizim Türk forumlarında gereksizce biz sorgulama var. sanane kardeşim nasıl topladıysam, seni tatmin etmek zorunda mıyım? Fikir almak için soruyorum, forumun amacı bu değil mi destek olmayacaksan köstek olma

AlıntıYanıtla

Gitar -> wah -> boss cs3 -> Nux Preamp -> drive + rat 2 dist -> phaser -> vibrato -> delay -> ampli (tercihen send fx/return fx) / mixer

benim uygulamam böyle olurdu.

pedal zinciri hakkında bir bilgim yok diye bir
şey yazmadım. Zaten buraya yazmak hataydı bizim Türk forumlarında gereksizce biz sorgulama var. sanane kardeşim nasıl topladıysam, seni tatmin etmek zorunda mıyım? Fikir almak için soruyorum, forumun amacı bu değil mi destek olmayacaksan köstek olma

AlıntıYanıtla
Sorduğun soru çok saçma. "Ben bu pedalları aldım. En iyi şekilde nasıl dizerim?" Bir kere kullandığın gitardan, amfiden, çalmayı sevdiğin türden, nasıl bir sonuç elde etmek istediğinden bahsetmemişsin bile. Bu pedallarla envai çeşit farklı dizilim yapılır ve herbiri de amacına yönelik, "kendi içinde" güzel bir ses sunar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorduğun soru çok saçma. "Ben bu pedalları aldım. En iyi şekilde nasıl dizerim?" Bir kere kullandığın gitardan, amfiden, çalmayı sevdiğin türden, nasıl bir sonuç elde etmek istediğinden bahsetmemişsin bile. Bu pedallarla envai çeşit farklı dizilim yapılır ve herbiri de amacına yönelik, "kendi içinde" güzel bir ses sunar.
Gitar Fender strat usa
Amfi champion100 ama sahneye götürmüyorum preamp o yüzden kullanıyorum.
Tarz ise kısıtlaması yok metal hariç her tür var

Wah, compressörden önce bağlanırsa eğer; Compressör, giren yüksek desibelli frekansları ezecektir. Bu nedenle yırtıcı ve etkili bir wah duyamasınız.
Şimdi burası TurkRock olduğundan; önümüze ünlü bir çok gitaristin setupundan resimler konur "-işi bilmiyorsun denir" elbette :)

Son düzenleme:
Compressor ile başla, sonra wah, sonra drive ve preamp, sonra modülasyonlar en son delay ve reverb diye gider, Genelde dizilim böyle olur, ama wah'ı preamp'dan sonra da kullanabilirsin, bambaşka bir filtre efekti alırsın tamamen zevk meselesi. Aynı şekilde preamp/drive'dan dan önce phaser kullananlar da var.

Geri