7 TELLİYLE ELEKTRO GİTARA YENİ BAŞLADIM

Merhaba arkadaşlar modern metal - deathcore - metalcore tarzı çalmak istediğimden dolayı elektro gitar öğrenmeye evde kendim 7 telli bir jackson alarak başladım. 1 aydır parmak egzersizi çalışıyorum ve parmaklarım baya alıştı zorlanmıyorum fakat akor konusunda tıkandım gösterilen akorlar 6 telli gitarda gösterildiği icin ben en üstteki fazlalık olan si telini kullanmadanmı akor calisayim nasıl bi yol izliyim aydınlatırsanız ve Önerileriniz olursa sevinirim

Son düzenleme:
7 Telli elektrolar için özel olarak şarkılar ve akorlar var, aratıp bulabilirsin ama Türkiyede 7 telliler yaygın değil yani ingilizcen varsa daha rahat bulursun.
Tabii elinde 7 tel var diye hepsini kullanmak zorunda değilsin ama kullanıcaksan 7 tel kullanan gitarcıların şarkılarına bakman iyi olur. 6 Telli gitar akorlarında ekstra tel kullanılmaz...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
7 Telli elektrolar için özel olarak şarkılar ve akorlar var, aratıp bulabilirsin ama Türkiyede 7 telliler yaygın değil yani ingilizcen varsa daha rahat bulursun.
Tabii elinde 7 tel var diye hepsini kullanmak zorunda değilsin ama kullanıcaksan 7 tel kullanan gitarcıların şarkılarına bakman iyi olur. 6 Telli gitar akorlarında ekstra tel kullanılmaz...
Anladım cok tesekkür ederim

Geri