Ev ve sahne için prosesör vs analog pedal

Her klon için iyi şeyler söyleyemem ancak tube screamer ve analog delay klonlarından bir çoğunu (neredeyse tamamını) kullandım. Oldukça da memnun kaldım. Özel sebeplerim olmasa hala kullanmaya devam ederdim. (screamer'ı mini pedal için elden çıkarmıştım, analog delay'i de tap tempo için elden çıkarmıştım)

MS Pozitron yapımı kabin simülatör için de "eh işte" diyebiliyorum. XLR çıkış olması sahne vs. işlerinde oldukça işe yarıyor. Bütçe zayıfsa mooer radar alana kadar idare edebilir ancak mümkünse radar öneririm.

MS Pozitron yapımı bir reverb denemiştim hiç beğenmemiştim.

Sansamp GT2 klonları da orjinalini aratmıyor ancak eğer bütçe varsa Joyo'nun kabin simülatör özelliği olmayan amfi simülatörlerine yönelmeni öneririm. Clean sound'ları daha bi gerçek amfi gibi geliyor bana. (Fender tip: Clean Glass, Marshall tip: Golden Face, VOX tip: Rushing Train, Orange tip: Orange Juice, Mesa tip: Boogie Master)

Hatta elimdeki VOX tip olanlardan biri de satılık. Düşünürsen yazabilirsin. Her yola gelsin bir tarz için Marshall tip ve VOX tip olanlardan birini öneririm.

Konunun acemisi olarak ben de bilgilenmek için soru sorayım; referans monitörleriyle çalacaksanız, bu kabin sim, amfi sim, OD, delay, reverb vs pedallara masraf yapmak yerine ses kartı, plugin ve PC/MAC ile birlikte kullanım masraftan kurtamaz mı? Yoksa bilgisayardan bağımsız sadece referans monitörleriyle mi çalacaksınız? (Nedense referans monitörü denilince ses kartı ve bilgisayardan bağımsız düşünemiyorum)

Konunun acemisi olarak ben de bilgilenmek için soru sorayım; referans monitörleriyle çalacaksanız, bu kabin sim, amfi sim, OD, delay, reverb vs pedallara masraf yapmak yerine ses kartı, plugin ve PC/MAC ile birlikte kullanım masraftan kurtamaz mı? Yoksa bilgisayardan bağımsız sadece referans monitörleriyle mi çalacaksınız? (Nedense referans monitörü denilince ses kartı ve bilgisayardan bağımsız düşünemiyorum)
Hocam çok haklısın çok güzel pluginler var. Ben de mixing işiyle uğraşıyorum. Fakat sahneye ses kartı + bilgisayar götürmek biraz garip olur gibi. Ev için pluginler gayet yeterli.

Hocam çok haklısın çok güzel pluginler var. Ben de mixing işiyle uğraşıyorum. Fakat sahneye ses kartı + bilgisayar götürmek biraz garip olur gibi. Ev için pluginler gayet yeterli.

Günümüzde çok da garipsenen bir durum değil aslında (bence). Hatta böyle yapan gruplar da var, Murder King gibi. Günümüz teknoloji devri. 3-5 analog pedalla alabileceğin tonu tek tuşla birebir alabiliyorsan tamamdır bence. Ama en makul hangisiyse kişi için, onu kullanmak garipsenmez :D Hatta öyle ki daha minimalistik bir setup kurmuş olursunuz, rahat edersiniz. Kabloları, bağlantıları vs uğraşmamış olursunuz. Ama kişisel zevk - renk meselesi bir noktada da.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Analog dizersem bütçem yetmeyebilir gibi. Sadece kabin simülasyonu ve Amfi simülasyon olayı 12K civarı bir para yapıyor. Benim bütün bütçe 20 bin civarında. Headrush MX5'e daha sıcak bakıyorum gibi. Aynı zamanda çok seyahat ettiğim için analog ekipmanları yanımda taşımanın zorlukları da olacaktır fakat bütçem yetseydi kesinlikle analog dizerdim.
Tech21 Screaming Blonde modeline bakın
ucuz küçük ve analog
amfi kabin simülatörü ve tubescreamer var, arka cebe sığıyor, 200 gram

Günümüzde çok da garipsenen bir durum değil aslında (bence). Hatta böyle yapan gruplar da var, Murder King gibi. Günümüz teknoloji devri. 3-5 analog pedalla alabileceğin tonu tek tuşla birebir alabiliyorsan tamamdır bence. Ama en makul hangisiyse kişi için, onu kullanmak garipsenmez :D Hatta öyle ki daha minimalistik bir setup kurmuş olursunuz, rahat edersiniz. Kabloları, bağlantıları vs uğraşmamış olursunuz. Ama kişisel zevk - renk meselesi bir noktada da.

Hocam videoda 1:30 dan itibaren o soundu duyunca pek içim açılmadı.

Video sanırım GoPro gibi bir cihazla çekilmiş, o sebeple patlamışa benziyor. Yoksa ciddi manada ses kartı + yeni nesil yazılımlar ile çok iyi tonlar sahnede de çıkar kolaylıkla. Bunlar kişisel görüşüm tabi ki. Ama insanı analog setup + amfi hantallığından kurtaracağı kesin.

Selamlar, öncelikle seneler sonra buraya yazmak iyi geldi :)

Senelerce amfi + analog sonrasında mooer ge250 , headrush pedalboard, kemper stage profiler, line 6 hx stomp + analog pedallar, tonex ile gidip geldikten sonra (line 6, kemper ve tonex hala duruyor) sahneye taşınabilir bir amfi ile gitmeye geri döndüm. Prosesörleri ayarlamayı bilmek çok önemli evde aldığın sound genellikle soundcheck 'de patates oluyor (evet referans monitör olsa da) bunu aşmanın farklı yöntemleri var evet ancak bu sefer de çalarken kendimi mekanın monitörlerinin insafına bırakmak beni her durumda çok rahatsız etti. Dışarda ses evet iyi oluyor ancak çaldığımdan ben zevk alamıyorum. In ear düzenine geçmediğim sürece böyle devam etmeye karar verdim.

Ben senin durumunda olsam footswitch 'i ile beraber bir katana 50 alır mekana giderken de oldukça hafif olduğu için onu götürürdüm. Sattığıma pişman olduğum tek şey Katana 50 olabilir.

Selamlar, öncelikle seneler sonra buraya yazmak iyi geldi :)

Senelerce amfi + analog sonrasında mooer ge250 , headrush pedalboard, kemper stage profiler, line 6 hx stomp + analog pedallar, tonex ile gidip geldikten sonra (line 6, kemper ve tonex hala duruyor) sahneye taşınabilir bir amfi ile gitmeye geri döndüm. Prosesörleri ayarlamayı bilmek çok önemli evde aldığın sound genellikle soundcheck 'de patates oluyor (evet referans monitör olsa da) bunu aşmanın farklı yöntemleri var evet ancak bu sefer de çalarken kendimi mekanın monitörlerinin insafına bırakmak beni her durumda çok rahatsız etti. Dışarda ses evet iyi oluyor ancak çaldığımdan ben zevk alamıyorum. In ear düzenine geçmediğim sürece böyle devam etmeye karar verdim.

Ben senin durumunda olsam footswitch 'i ile beraber bir katana 50 alır mekana giderken de oldukça hafif olduğu için onu götürürdüm. Sattığıma pişman olduğum tek şey Katana 50 olabilir.
Yanıtınız için teşekkürler. Amfi taşıyıp fıtık olmak istemiyorum. Evde çalarken monitörlerim varken amfi yatmış olacak. Güzel bir prosesör alıp mekana göre ayrı tonlar yazmak amfi taşımaktan daha zahmetsiz geliyor.

Geri