boss ds-1 böyle mi? gecikme sorunu

Selam, pedal merakımdan dolayı komfor alanımdan çıkıp kendime göre farklı olan pedallardan birini edindim, Boss DS-1.
Hiç bir eleştride bulunmayacağım ama belirtmek istediğim bir iki nokta var

9 voltluk besleme yokken pedal sinyali yok ediyor, yani olurda güç ile ilgili bir sorun yaşarsanız tüm setup güme gidiyor. Pedal true by-pass değil çok tuhaf.

ikinci ve daha büyük problem ise pedalın aktive ve deaktive olurken anlık tepkime vermemesi fade out ve fade in tarzı 0.3 saniyelik bir gecikme ile sinyali amfiye sürüyor. Endüstri standartı bir pedaldan böyle bir durum beklemezdim...

Selam, pedal merakımdan dolayı komfor alanımdan çıkıp kendime göre farklı olan pedallardan birini edindim, Boss DS-1.
Hiç bir eleştride bulunmayacağım ama belirtmek istediğim bir iki nokta var

9 voltluk besleme yokken pedal sinyali yok ediyor, yani olurda güç ile ilgili bir sorun yaşarsanız tüm setup güme gidiyor. Pedal true by-pass değil çok tuhaf.

ikinci ve daha büyük problem ise pedalın aktive ve deaktive olurken anlık tepkime vermemesi fade out ve fade in tarzı 0.3 saniyelik bir gecikme ile sinyali amfiye sürüyor. Endüstri standartı bir pedaldan böyle bir durum beklemezdim...
Bildiğim kadarıyla Boss pefalları switch bağlantısından dolayı True Bypass değil. Ancak modlama ile pedala bu özellik kazandırılabiliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğim kadarıyla Boss pefalları switch bağlantısından dolayı True Bypass değil. Ancak modlama ile pedala bu özellik kazandırılabiliyor.
Evet öyle değilmiş, içerisinde buffer bulunuyor, eh artık böyle kullanacağız, modla uğraşmak istemiyorum. Sahne durumu olursa önlem olarak içerisine pil koyularak telafi edilir. İlk boss pedalım, bunlar hep tecrübe oluyor.

Pedaldaki gecikme (switch lag diyorlarmış) muhtemelen empedansla ilgili, başka bir preamptan gelen frekans bu duruma neden oluyor. Amfinin arkasına bağlayınca normal çalışıyor.

İçindeki buffer sinyalinizi korumak için. Yoksa tonda kayıp yaşarsınız. Birkaç istisna model hariç zaten Bossların hepsi bufferlı geliyor. Çok kafaya takılırsa modlamak yada loopbox üstünden kullanmakta mümkün.

Geri