Ibanez RG370 Manyetik Modifiyesi

Selam arkadaşlar.Gitarımın köprü manyetiğini değiştirmeyi düşünüyorum.Bunu yapıp iyi sonuç alanlar lütfen görüş bildiebilir mi? tarzım hard rock,metal ve sahnede alternatif.tavsiyelerinizi bekliyorum.saygılar

Köprüde seymour duncan tb59 kullandım. heavy metal, rock n' roll, hard rock, rock müzik tarzları için harika. şu anda satışta, ilanıma bakabilirsiniz imza'mdan. Madem harikaydı neden satıyorsun ? diye soracak olursanız, gitarımı değiştirdim ve s-s-s manyetik dizilimi kullanacağım artık, ondan satış'a koydum. Düşünürseniz görüşelim.

Super distortion öneririm. Biraz klişe bi öneri :D neden diye soracak olursan, köprünün yediği sustaini fazlasıyla geri getirir, ayrıca çıkış gücü de çabası, bu demek ki gürül gürül distortion alırsın, lambaları ışıldatırsın :D hatta ebayden alırsan sıfırını oldukça ucuza getirirsin, türkiye fiyatınının 3te 1i, yarısı kadar ortalama

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tugberkozdemir demiş ki:
Super distortion öneririm. Biraz klişe bi öneri :D neden diye soracak olursan, köprünün yediği sustaini fazlasıyla geri getirir, ayrıca çıkış gücü de çabası, bu demek ki gürül gürül distortion alırsın, lambaları ışıldatırsın :D hatta ebayden alırsan sıfırını oldukça ucuza getirirsin, türkiye fiyatınının 3te 1i, yarısı kadar ortalama
etkilendim açıkçası... :D bilirsin zaten ibanez rg370 sustain açısından tatmin etmeyen bi alettir.hem o konuda yardımcı olucak hem de gümbür gümbür distortion alıcaksam neden olmasın... ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sadece köprüye bütçe var malesef.zaten sahnede pek kullanmıyorum sap pozisyonunu.merak ettiğim bişey daha var.emg ler nası idiyo ibanezlere?

dediğim gibi ebayden alışveriş yaparsan(ki oradan 150 dolara g-sharp, 80-90 dolar arası dimarzio alan birisiyim) set bile çekersin evo set (HSH) 190 dolara gidiyo orada. Burda ise sadece köprü 160 falan :D manyetiklerde bi noktadan sonra iyi-kötü ayrımı ortadan kalkıyo sadece zevk meselesi haline geliyo. Emg'lerin ve bütün aktif manyetiklerin numarası çıkış gücüdür. Maliyeti de biraz fazladır. Bir arkadaşımın gitarında dimarzio tone zone vardı. Karakterini çok sevdiğim bi manyetiktir. Üstüne bir preamp booster ekledik, manyetiğiin karakterini hiç bozmadan öyle bir çıkış gücü verdi ki, paul gilbert tonunu emg gücünde aldığını hayal et :D asıl gürül gürül olan şey bu, eğer slayer triplerine girmem diyosan ya da esp eclipse hayranı değilsen 370le bulaşma derim, zira maun gövdeyle emgden daha çok verim alırsın

almak istediğim ton ritimlerde joe satriani tarzı ya da iron maiden tarzı tonlar.solo şu an için çok önemli değil.çok heavy olmayan tonlar yani.ekipmanda boss me-50 ve 12 wattlık bi amfi den ibaret.sahnede de efektörden direkt miksere girince ritimlerde hangi nota yı bastığın pek anlaşılmıyor gibi duruyor.sadece manyatik bunu çözer mi bilmiyorum ama yüksek gainli tonlarda da bastığım notayı açık açık duymak istiyorum.

tremoloyu kullanmıyorsan paf pro da işini görür. Mixerden önce d.i. box ve preampa ihtiyacın var, behringerin böyle bi ürünü mydukkanda 65 ytl falan, evde amfinden elde ettiğin tondan memnunsan bu sana yeter derim

Geri