İstanbul 17 Yıllık Eğitmenden Elektro/Akustik/Klasik Dersi

Merhaba..

Günümüz şartlarında yoğun tempoda çalışsak bile, hobilerimize veya eğitim sürecimize devam etmek mümkün.

2007 yılından bu yana, yüz yüze derslerimin yanı sıra (yüz yüze derslerimi kendi evimde İstanbul / Kadıköy yakasında veriyorum) dünyanın birçok farklı ülkesinde bulunan öğrencilerime de Zoom programı üzerinden online elektro gitar, akustik gitar ve klasik gitar dersleri vermekteyim. Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Japonya, Dubai, İsrail, Katar, Kıbrıs, Almanya ve Fransa gibi ülkelerdeki öğrencilerimle düzenli olarak dersler yapmaktayım.
Müzik hayatım boyunca pop, rock, funk, metal, blues gibi farklı müzik tarzlarında çalmış bir gitaristim. Bu deneyimim, öğrencilerime çeşitli müzik türleri üzerinden gitar öğretmek için bir fırsat sağlıyor.

Modern Müzik Akademisinden mezunum. İlk gitara 1997 yılında başladım ve o gün bugündür gitar çalıyorum ve ilk özel ders vermeye 2007'de Yamaha Müzik Okulunda başladım ve devamında çeşitli yerlerde eğitmenlik yaptım. 2010'dan bu yana tüm derslerimi kendi evimde veya online veriyorum. 2002 yılından beri profesyonel olarak da sahne alıyorum.

Ders Programım gitara sıfırdan başlamış hobi olarak çalmak isteyen yada iyi bir temel eğitimle kendini geliştirmek isteyenler için düzenlenmiştir. ( Pop, Funk, Blues, Rock, Metal ve türevleri)

Derslerin genel hali ;

* Parmak Açma Egzersizleri
* Sağ ve Sol El Teknikleri (Alternate picking, Economy Picking, Legato, Bend, Vibrato, Tapping, Sweep Picking vs..)
* Pena Teknikleri ve Tutuşu
* Gamlar, Aralıklar ve Formülleri
* Armoni
* Nota Okuma ve Yazma
* Ritimler
* Tüm Akorlar ve Nasıl Oluştukları
* Modlar Nedir Ne İşe Yarar
* Triadlar
* CAGED Sistemi
* Solo Nasıl ve Neye Göre Atılır
* Akor Çevrimleri
* Chart Nasıl Yazılır
* Metronomla Nasıl Çalışılır ve Çalışma Teknikleri
* Efekt Pedalları Neler
* Ekipmanlar Hakkında Ön Bilgiler
ve daha bir çok konu..
Gitarım Yok Ne Alabilirim?
Gitar derslerime katılan öğrencilere, tarzlarına ve bütçelerine uygun gitar ve amfi seçenekleri sunmaktayım. Tanıdığım müzik mağazalarından sizin için indirim de alabilirim.

Ders işleyişi ve ödev sistemi nasıl oluyor?

Derslerimizde her hafta işlediğimiz konu ile alakalı ödevler veriyorum ve ödevleri jpeg, mp3, pdf formatında veya size özel olarak hazırlanmış videolarla gönderiyorum. Tüm teorik bilgileri de öğrencilere jpeg veya pdf formatında sunuyorum, böylece kalem kağıda not almak zorunda kalmıyorlar.
Ayrıca, öğrencilerim Whatsapp üzerinden istedikleri saatte bana ulaşarak kafalarına takılan herhangi bir soruyu sorabilirler. Böylece, derslerimizde öğrendikleri konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.
Verdiğim ödevler, öğrencilerin gitar çalmayı öğrenirken becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ödevler, parmak egzersizleri, akor çalma, ritim çalışmaları, solo çalışmaları, nota okuma ve yazma, armoni ve diğer teknik konuları içerir. Bu ödevler sayesinde öğrenciler, düzenli olarak pratik yaparak konuları tekrar eder ve geliştirirler.
Gitar dersi ödevleri, öğrencilerin ilerlemelerini takip etmek için de kullanılır. Ben de öğrencilerimin ödevlerini kontrol ederek, ne kadar ilerlediklerini görüyor ve hangi konularda daha fazla çalışmaları gerektiğine dair geri bildirim sağlayabiliyorum.

Online Görüşme Talep Edebilir miyim?

Tabii ki! Derslerim hakkında görüntülü görüşmek isterseniz, birbirimizi tanıyıp neler yapabileceğimizi konuşabileceğimiz ve detaylı bilgi alabileceğiniz bir görüşme ayarlayabiliriz. Bu görüşme, ders gün ve saatimizi belirleyip derslerimize başlamadan önce yapacağımız önemli bir adımdır.
Görüşmeye katılanlar, görüşme sonunda ders almak zorunda değildir! Buradaki amaç, tanışmak ve bilgi alışverişinde bulunmaktır. İsteyen herkes bu görüşmeye katılabilir. Eğer siz de gitar çalmayı öğrenmek veya becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, görüntülü görüşme için benimle iletişime geçebilirsiniz.

***Derslerim boyunca, gitar çalmayı öğrenirken ihtiyaç duyacağınız kaynakları size sağlayacağım. Bu kaynaklar, hayat boyu kullanabileceğiniz notalar, tablar, programlar ve diğer materyalleri içerebilir. Amacım, öğrencilerimin gitar çalma becerilerini geliştirmeleri için gerekli olan tüm kaynaklara sahip olmalarını sağlamaktır.

İlerleyen haftalarda dersleriniz ödev kontrolü ve konu yoğunluğundan daha verimli geçebilmesi için haftalık 2 saat almanızı öneririm.
Hakkımda detaylı bilgi için dogukanvolkan.com sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

dogukanvolkan.com sayfamı ziyaret edip hakkımda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca bana sitem üzerinden de ulaşabilir, sohbet kısmına bilgilerinizi yazarsanız size ulaşabilirim.

Sağlıklı ve Müzikle kalın..
 
Geri
Üst