Gitar köprüsü öne doğru duruyor

Merhaba iyi forumlar. yardımcı olursanız sevinirim.
ben riske almamak için gitarımı bir başkasına çok çok ucuza tel takımı, sap ayarı, saddle ayarı, entonasyon ayarı vs yaptırdım
sizce tel yüksekliği çok yüksek mi biraz saddle aşşağıya indireyim mi. kusura bakmayın bu basit soruyu soruyorum ama gerçekten yüksekliğinin yüksek yada normal kararını veremedim yeniyim.
ASIL SORUMA gelirsem. Köprü biraz öne geldi gibi arkadaşlar. :)))
gövde ile köprü arasında bir boşluk var sizce bu neden oldu. o adama asla bir daha gidemem ve param yok kendim halletmeliyim sizce gövde ve köprü arasında boşluk neden var yada normal mi sizce
1adf2a7f-6c14-4fc3-9a60-d8186075fc43.jpg
3c3f9cb1-d379-45d6-81d7-9a657bc6c508.jpg
99f979d5-8053-47f6-bee8-732cb007b2fe.jpg

O, gitarın arkasındaki kapağın altında köprünün yaylarını tutan vidanın sıkılıp gevşetilmesiyle ayarlanıyor. Ama o kadarlık bir açı gayet normal problem yok gibi duruyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O, gitarın arkasındaki kapağın altında köprünün yaylarını tutan vidanın sıkılıp gevşetilmesiyle ayarlanıyor. Ama o kadarlık bir açı gayet normal problem yok gibi duruyor.
peki ben onu çok az gevşetsem eski haline getirsem bütün akorum kaçar muhtemelen. telleri az gevşetip öyle yapsam tellerin kopmaması için daha iyi olur değil mi yoksa az bir mesafe olduğundan hiç tellede dokunmadan gevşetsem sonra akor yapsam da olur mu

Strat gitarların genelinde tremolo efekti için o kadar boşluk mevcut, ama rahatsız oluyorsan arkadaşın da söylediği arka kısımda yayların olduğu yerlerde gövdeye saplı olan vidaları sıkarak sorunu çözebilirsin. Vidayı sıkmadan önce gitarın akortunu hafif düşür sonrasında tekrardan akortlarsın

peki ben onu çok az gevşetsem eski haline getirsem bütün akorum kaçar muhtemelen. telleri az gevşetip öyle yapsam tellerin kopmaması için daha iyi olur değil mi yoksa az bir mesafe olduğundan hiç tellede dokunmadan gevşetsem sonra akor yapsam da olur mu
Gevşetirsen daha çok artar o boşluk. Köprünün gövdeye daha fazla yaklaşması için sıkman gerek vidayı. Akoru biraz pesleştirip yaparsan daha iyi olur ama öyle telleri kopartacak kadar bir akort değişimi olmaz diye düşünüyorum. Sen gene de yapacak olursan akordunu bir miktar pesleştir riske atmış olma.

Geri