Klavye önerisi

Selamlar yaklaşık 3 yıldır gitar çalıyorum elektro ve klasik olarak.Klavye almak istiyorum ama ne alıcağımı bilmiyorum.Arada klasik ve caz müzik istiyorum ama genelde elektronik müzik yapmak istiyorum.15 20k arası bütçem var önerilerinizi bekliyorum.

Bence midi klavye almayı düşünebilirsin klavye yerine, özellikle elektronik müzik için ise. Ayırabildiğin yerin büyüklüğüne göre 49 veya 61 tuşlu bir midi klavye fazlası ile işini görecektir. Başlangıç için daw programlarındaki enstrümanlar işini görecektir, ben bilgisayar bağlı kalmak istemiyorum diyorsan telefonlara da bağlanabileceğin modelleri tercih edebilirsin. Tavsiyem önce ikinci el cihazlara bakman olur.

Selamlar yaklaşık 3 yıldır gitar çalıyorum elektro ve klasik olarak.Klavye almak istiyorum ama ne alıcağımı bilmiyorum.Arada klasik ve caz müzik istiyorum ama genelde elektronik müzik yapmak istiyorum.15 20k arası bütçem var önerilerinizi bekliyorum.
Bir kere eğer arada klasik müzik ve caz müziği de çalacaksanız her halukarda 88 tuşlu bir enstrüman almanız icap eder. Daha aşağısı olmaz.

Netleştirilmesi gereken ikinci konu ; bu bir midi klavye mi olacak yoksa dolu bir keyboard mu olacak sorusu. Caz ve klasik müzik için keyboard'un yeterli sayı/tür ve kalitede akustik piano ve elektro piano tonlarına , elektronik müzik için ise yeterli synth tonlarına sahip olması gerekli. Bu şartı sağlayan güncel 88 tuşlu dolu bir keyboard'u bütçeniz içerisinde almanız çok zor. Dolayısıyla bu bütçe dahilinde elinizde seçenek olarak sadece ; 88 tuşlu bir midi keyboard + synth ve piano vsti'ları + ses kartı + bilgisayar kombinasyonu kalıyor.

Geri