Mayhem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arttiriyorum leştende ote yahu...

Ama seymourun bi pedali var. Mayhem diye...
Mayhem yerine mahmut koysalar kimse neden diye sormaz oyle alakasiz bir tonalitesi var pedalin. Ama sahsen muazzam begendigim ve kullandigim pedal...
O pedal, "midrange honk" denilen kepazeliğin daniskasıdır. Böyle garip midli bir şey duymadım/görmedim. Gerçekten de "twin tube mayhem" ismini duyunca insan death metal pedalı filan sanıyor. Yok böyle garip bir pedal. Hiç bir şekilde işime yarar bir sound çıkartamayıp satmıştım.

Böyle garip midli bir şey duymadım/görmedim.

O kadar haklisin ki... Mid degil hatta, mid oldugunu iddia eden low ve high frekanslarin basarisiz karakter degistirme cabasi bile diyebilirim...

Hele bir boostu var basinca adamin basi falan donuyor o derece kendi kafasi var...

Ama gaipten bir umut bir gun ile 1960 kabine direk poweramptan baglayinca aramizda anlam veremedigim bir bag olustu...

Ha su var, kullandiklari lambalarin kompresyonu cok tatli ve ilginc bir sekilde sustaini feedbacke baglama becerisine sahip boyle yumusak bir gecisi yapabilen pedal yok anca lambali kafalar yapabilir.
Bence bu midrangehonk olayinin etkisi buyuk..

Ne bileyim, pedalin karakterini bozmadan midleri adam etseler cok sert soundlar icin cok populer bir pedal elde ederler diye dusunmedim degil ki yine bence ederler.

Hatta pedali modifiye edenler varmi diye arastirdim ama bir bilgiye ulasamadim.

Emg8185 ile kullaniyorum boost icinde zw44 var ilk cikan modellerden zuhalde teshirden aldim saolsunlar cok uyguna da verdiler zamaninda, garip sekilde iyi anlastilar.

Ne yapayim gonul bu aka da b.ka da...

@barrios az once tekrar arastirasim geldi...

Burdaki listeye gore artik muzikal algi mi dersin sansmi dersin hic bir bilgim yokken asagi yukari ayni zinciri kurmusum. Bende dd7 var birde 😁

seymour 50w jmp mk2 ile boss hm 2 birlestirmis icine de birde sd 1 ekleyince demek boyle bir pedal cikiyor.

Geri