Rock Ballad

Uzun zamandır bu forumda dillendirdiğim Türkçe Senfonik Metal/Rock yapma çabalarımın bir ürünü daha... Bu Türkçe rock balladını bağlama, cura, klavye, elektrik gitar, bas gitar ve davullarla besteleyip kaydettim. Şiir Cemal Süreya'ya ait, vokallerde sevgili dostum Damla Bakker yer alıyor. Keyifli dinlemeler...

Son düzenleme:
Uzun zamandır bu forumda dillendirdiğim Türkçe Senfonik Metal/Rock yapma çabalarımın bir ürünü daha... Bu Türkçe rock balladını bağlama, cura, klavye, elektrik gitar, bas gitar ve davullarla besteleyip kaydettim. Şiir Cemal Süreya'ya ait, vokallerde sevgili dostum Damla Bakker yer alıyor. Keyifli dinlemeler...

Başları Remembrance havası veriyor

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam çok daha iyi bir prodüksiyonla çok güzel olabilir ellerinize sağlık bu arada ses neden böyle 128 kbps miş gibi ses veriyor onu anlayamadım ama baslar gayet güzel.
Ayrı ayrı kayıtları bir araya getirirken çok sorun yaşıyorum. VST olanlar kolay standart ama canlı çalınanlar ciddi problem benim için. Örneğin Vokali Damla Giethorndan gönderiyor, kulaklık mikrofonu ve Bandlab efekti. Gitarın kayıtlarını Zach Seatle'dan... boğukluklar oluyor. Klavye kayıtları benim ilkokulun müzik odasındaki piyanodan geliyor, odanın dış sesini temizlemek ile uğraşıyorum. Hepsini üstüste miksleyince böyle oluyor. Parçaları ben besteleyip notaya döküyorum fakat kayıtlar o kadar farklı yerlerden geliyor ki... Yine de uyarı için sağolun daha dikkatli olacağım.
Not: Mastering için Bandlab'ın ücretsiz masteringini kullanıyorum o da 44 khz... Yani en düşük wav formatı 😀

Son düzenleme:
Geri