behringer um2ye jack kablomu bağlayınca ne sinyal geliyor ne ses

merhabalar bugün behringer um2 ses kartım geldi çalıştırmak için driverlarini kurdum, reaper dawını kurdum, IK multimedia amplitube 5 kurdum ama jack kablomu ses kartına bağlayınca sig veyahut başka bir şeyin ışığı yanmıyor. Jack kablosunu bağlamasam bile normal bir video vesaire açsam kulaklık çalıştığı halde herhangi bir ses gelmiyor. Outputun sesini açınca parazit şeklinde cızırtı sesi geliyor sadece. Ne yapmalıyım?

Selam. İnternette sizinkine benzer bir probleme şu şekilde bir çözüm önerisinde bulunmuşlar.
USB 3.0 yerine USB 2.0 portuna takmak.
USB'ye takarken 48V switchini kapatıp takmak kezâ aynı şekilde çıkarırken de kapatmanızı söylemişler.
Gerektiği zaman ses kartını PC'ye taktıktan sonra 48V'u açabilirsiniz.

Konuyu açan kişi de oldu çok sağ olun demiş, bir deneyin belki yararı olur...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam. İnternette sizinkine benzer bir probleme şu şekilde bir çözüm önerisinde bulunmuşlar.
USB 3.0 yerine USB 2.0 portuna takmak.
USB'ye takarken 48V switchini kapatıp takmak kezâ aynı şekilde çıkarırken de kapatmanızı söylemişler.
Gerektiği zaman ses kartını PC'ye taktıktan sonra 48V'u açabilirsiniz.

Konuyu açan kişi de oldu çok sağ olun demiş, bir deneyin belki yararı olur...
yok hocam hepsini denedim olmadı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz yeni ise, DAW üzerindeki I/O ayarlarında hata yapıyor olabilirsin. Programı nasıl kullanılacağını öğrenmen lazım.
hocam ama sadece daw ile alakalı bir sıkıntı da değil mesela youtubeden normal bir video açtığımda bile ses gelmiyor. Ses kartına kulaklık takılı olduğu ve output orta düzeylerde olduğu halde gelen tek şey cızırtı.

Geri