Squier Mustang Cok mu kucuk?

Merhabalar ben 14 yasinda bir genc olarak ilk gitarimi kendi paramla bu yaz sonunda alicagim, fakat aklima takilan sey Mustang’lerin kucuk gelmesi, yani hem yabanci hem turk forumlar da bunu cok gordum, bunun yerine ben de Stratocaster’e yoneleyim dedim, bu sefer de istedigim renklerin stogu bitmis. Sizce gercekten Mustang kucuk mu? boyum 1.78 civari ellerim buyuk ve hala uzuyorum, o yuzden Mustang alamiyacagim galiba :(

fender ve squire'ın MINI serisi diye kısa saplı çocuk gitarları var onlara bakmış olabilir misin?
14 yaş ve 1.78 ile zaten yetişkin boyutlarına ulaşmış gibisin, standart gitarlara bak

std 6 telli gitarlar en yaygın 24.75 veya 25.5 inch skala tabir edilen özellikte olur... mini olanlar 22.75 gibiydi sanırım... dediğim gibi "çocuk" gitarı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
fender ve squire'ın MINI serisi diye kısa saplı çocuk gitarları var onlara bakmış olabilir misin?
14 yaş ve 1.78 ile zaten yetişkin boyutlarına ulaşmış gibisin, standart gitarlara bak

std 6 telli gitarlar en yaygın 24.75 veya 25.5 inch skala tabir edilen özellikte olur... mini olanlar 22.75 gibiydi sanırım... dediğim gibi "çocuk" gitarı
Mini gitarlar gordugum icin direkt onlari elemistim zaten normal boyutlara bakiyordum, beni cok govdenin kucuklugu rahatsiz etmisti, tel boyu mustangde 24 inch Stratocaster’de ise 25,5 inch galiba hem govde hem sap kucuk.

Mustang için küçük diyemeyiz. Skalası jaguar gibi yani sapı biraz daha kısa çok büyük bir fark da yok açıkcası. Hatta bazılarına göre çalım ve konfor olarak kısa sap daha iyi. Gitarın küçük görünmesinin en büyük sebebi gövdesinin diğer modellere göre biraz daha basık olması. Yani öyle devasa bir boyut farkı yok bir müzik mağazasına gidip gör dene bence.

Mustang zamanında öğrenci gitarı mantığında tasarlanmış uygun fiyatlı gitarlarmış. Fender ülkemizde her zaman ulaşılması zor ve pahalı olduğundan 60-70'li yıllardaki Türk müzisyenler ucuz olduğu için mustang alabiliyormuş. Barış manço bile mustang çalıyor bir klibinde :) Kurt Cobain falan kullanınca popülerliği artınca onun da fiyatı diğerleri gibi olmuş hatta bazı cobain signature modeller saçma sapan paralara satılıyor. Bence her fender modelinin kendine has çok karakteristik tarafları varken mustang görüntü olarak güzel olsa da ton karakter yönünden çok da şey gitarlar değil.

Geri