Elektro gitar manyetigi bozuldu

Merhabalar ben bundan 4 gun once bi amfi aldim amfi alirken ordaki abide gel gitarada bi bakalim dedi bende tamam dedim ve gitari kosedeki tamir yerine goturdu orda bian da manyetiklerin ayariyla oynadi assagi kuyari civileri sikmaya basladi ve frekansini bozdu direkt o gun direkt bozuldugu icin aldigim yere zuhal outlete goturdum garantisi oldugu icin abi dediki bunun ayarlariyla onanmjs bunu sen mi oynattin buyuk ihtimal frekansi bozuldu dedi eger icine zarar geldiyse garanti disinda oldugu icin bisi yapamayiz dedi doremusicteki bozan kisi gitarin icini acmadi sadece distan assagi yukari yerlerini ayarladi ve direkt amfininin ustundeki civilerin bi tanesi yukardaydi onu indirdi o inen civi icine zarar verebilirmi (cort zenox z42 )resimdeki civiyle oynadi o civi gukardaydi adsm indirdi sizce bir sey olur mu ?

Screenshot_20240715-162232_sahibindencom.webp

1-Gitari ne zaman ve nereden aldin?
2-Amfiyi ne zaman ve nereden aldin?
3-Amfi aldigin yerde neden gitarinin ayarlariyla oynadilar?
4-Civi ve vida arasindaki farki biliyor musun?
5-Amfinin ustundeki civi nedir?
6-Gitarinin ayarlarini bozan kisiden neden o sekilde teslim aldin, eski haline getirmesini istemedin?
7-Frekansin bozulmasi nedir?

Bunlari tane tane cevapla once. Anormal bir sey yapilmadigi surece o ayarlarla zarar gelmez, sen yanlis bir beyanda bulunmadigin surece garanti disi kalmaz.

Geri