Yeni Başlayanlar İçin Türkiye'de Uygun Fiyatlı Gitar Ekipmanları Rehberi

Merhaba arkadaşlar,

Gitar çalmaya yeni başlayanlar için doğru ekipmanı seçmek çok önemli. Hem çalma keyfi hem de motivasyon açısından. Forumda da sık sık karşıma bu tarz istekler çıktığı için kendimce bir başlık hazırladım. Bu başlıkta, fiyat-performans oranı yüksek ekipmanları ve çalmak istediğiniz müzik türüne göre önerilerimi paylaşmak istiyorum.

Akustik Gitar:
- Yamaha F310: Folk ve pop müzik için süper. (Fiyat: 9200 TL)
- Fender FA-125: Her türlü müzik için iyi bir seçim. (Fiyat: 5500 TL)
- Epiphone DR-100: Blues ve country müzik için harika. (Fiyat: 4500 TL)

- Elektrik Gitar:
- Squier Affinity Stratocaster: Rock ve blues için ideal. (Fiyat: 8500 TL)
- Epiphone Les Paul Special II: Rock ve metal için mükemmel. (Fiyat: 7500 TL)
- Yamaha Pacifica 012: Pop ve jazz için süper. (Fiyat: 6000 TL)

Amfi Önerileri:
Yeni başlayanlar için uygun fiyatlı ve kaliteli amfilere bakalım.

- Fender Frontman 10G: Küçük ama etkili, evde pratik için ideal. (Fiyat: 2500 TL)
- Blackstar Fly 3: Taşınabilir ve çok yönlü. (Fiyat: 3000 TL)
- Roland Cube-10GX: Her türlü müzik türü için uygun ve dayanıklı. (Fiyat: 4000 TL)

Pedal ve Efektler:
Başlangıç seviyesinde kullanılabilecek uygun fiyatlı pedallara gelirsek:

- BOSS DS-1 Distortion: Rock ve metal için klasik bir seçim. (Fiyat: 2000 TL)
- Ibanez Tube Screamer Mini: Blues ve rock için harika bir overdrive. (Fiyat: 2500 TL)
- TC Electronic MojoMojo Overdrive: Her türlü müzik için çok yönlü. (Fiyat: 2500 TL)

Aksesuarlar:
Gitar çalmanızı kolaylaştıracak temel aksesuarlara gelirsek

- Tuner: Snark SN-5X (Fiyat: 300-400 TL) ve Korg GA-1 (Fiyat: 200-300 TL)
- Kapo: Kyser Quick-Change (Fiyat: 250-350 TL)
- Pena: Dunlop Tortex Standard (Fiyat: 20-30 TL)
Arkadaşa bu öneriler kişiseldir ve tamamen fiyat performans odaklıdır Umarım İşinize yarar

Son düzenleme:
Vuslat Hocam eline sağlık. Max 200-250 €'luk bütçeyi baz aldığını görüyorum(elektro gitar+amfide; benim kur * 2 diyelim). 2-3 yıl sonra buralar dutluktu diye alta çok yorum düşer sonra 😁

Akustik Gitar tarafına Cort AD880'i de eklemeden olmaz. Hem cutaway kasa hem de elektro akustik olmasıyla listedeki gitarların fiyat segmentinde oldukça iyi bir rezonansa sahip bir gitar olarak yer alır. Ancak işçilik(finishing&fret kesimleri) için kefil değilim.

Yeni başlayanlara tavsiyem, belirttiğim € cinsinden 2.elde yukarıdaki ürünlerin temiz bir üst modllerine de bakabilirsiniz.

Vuslat Hocam eline sağlık. Max 200-250 €'luk bütçeyi baz aldığını görüyorum(elektro gitar+amfide; benim kur * 2 diyelim). 2-3 yıl sonra buralar dutluktu diye alta çok yorum düşer sonra 😁

Akustik Gitar tarafına Cort AD880'i de eklemeden olmaz. Hem cutaway kasa hem de elektro akustik olmasıyla listedeki gitarların fiyat segmentinde oldukça iyi bir rezonansa sahip bir gitar olarak yer alır. Ancak işçilik(finishing&fret kesimleri) için kefil değilim.

Yeni başlayanlara tavsiyem, belirttiğim € cinsinden 2.elde yukarıdaki ürünlerin temiz bir üst modllerine de bakabilirsiniz.
Aynen, yeni başlayanlar için fiyat meselesi önemli olur diye düşündüm. Ve Cort Ad880 katkısı için teşekkürler

Geri