Volume Dergisi!!!

Bu yazıyı büyük bir heyecan ile yazıyorum... :)

Uzun zamandır eksikliğini hissettiğimiz "müzik enstrumanları, ses, ışık & görüntü teknolojileri" üzerine yayımlanan ilk Türkçe dergi piyasada...

Birkaç gün önce kadim dostum Ufuk Önen'in mail'i üzerine dergiden haberim oldu... Bugün bulmayı başardım. Ne yazık ki her yerde bulamayabiliyorsunuz. Ama arayanlar mutlaka ulaşacaktır...

Dergide yeni ürün tanıtımlarından, teknik bilgilere, müzik haberlerinden, müzik üretimi üzerine röportaj ve yazılara kadar geniş bir içerik var. Henüz yeni bir oluşum olduğundan elbette eksikleri var ama, bence muazzam bir başlangıç. Burada foruma katılan tüm arkadaşlarımızın bu dergiyi severek okuyacağına inanıyorum.

Ben, açıkçası dergiyi elime aldığımda büyük heyecan duydum. Bu dergi sektörün büyümesi, gelişmesi, bu işe meraklı insanların kaynak bulabilmesi açısından çok değerli bir girişim. Eminim ülkemizdeki profesyonel firmalar da reklamları ve hatta yazıları ile bu girişimi destekleyecektir...

Bu dergiyi hazırlayan tüm insanlara teşekkür ediyorum...

Dergi hakkında geniş bilgi sahibi olmak için www.volumedergisi.com adresine uğrayabilirsiniz...

Saygılar.
Sevgiler...

O dergiyi bilmemde ben daha dehşet bir dergi gördüm, yanılmıyorsam adı Sound du. Çok kısa bir süre içinde karıştırma imkanım oldu. Haziran sayısı ama hangi yılın haziran sayısı yazmıyor dergide ( ben baktığımda mayıs ayındaydık ) Baya birkaç review var ( hatırladığım rode nt1) Compograf'ın ve birkaç stüdyonun reklamları var. Bu cuma foto'sunu çekip göndermeye çalışıcam

Benay Evşen geçen hafta İstanbul'da görüştüğümüzde bahsetmişti. Aradık bulamadık dergiyi. Umarım yurda dağılır ve biz de okuruz. Hadi bakalım...

Dün buldum bahsettiğim dergiyi, fotolarını çektim. Biraz daha fazla karıştırma imkanım oldu, anladığım kadarıyla 1999 yılının :(

Buyrun sizde bakın :

http://zebox.com/ze/images/ozan_sarier_-_professional_sound.jpg

ozan_sarier_-_professional_sound.jpg

bugün aldım içerik açısından fakir geldi ama ilk ve tek olmanın kaygılarını taşıyorlar sanırım.Diğer sayılarınıda almayı düşünüyorum.Daha iyi olacaklardır.

kolay gelsin...

Bende gecen gün almıstım bu dergiyi dost kitabevinden... İçerik tatmin edici değil demiş nebukenazar ama daha bir dur be abicim :p ilk iki sayı daha bence gayet yararlı bir dergi olmus. Bugunde Hurriyet gazetesi cumartesi ekinde haberi cıkmıstı... Artık Ankara'da her büfede bulunabiliyor... Diğer şehirlerde dağıtım nasıldır bilmiyorum...
En çokda teknik bilgiler bölümünü beğendim ...

ben ilk dergiye içerik açısından yetersiz derken anlatmak istediğim şeyi anlatamadım sanırm.Bu dergi Türkiyede çıkan ve türünün ilk örneği bir çalışma, bu nedenle üzerlerinde bir acemilik var idi ama bu acemilik yazılarda değil dergicilikle ilgili ama ikinci sayısı çok daha başarılı sonuçta budurumun kendileride farkında ve ilk sayının önsözünde bunu belirtmişler okursanız görürsünüz.Gerçekten güzel bir dergi olmuş ben birkaç tane yabancı müzik teknolojisi dergisini takip ediyorum ve onlardan geri kalan bir tarafı yok gibi görünüyor ikinci sayıda.Ayrıca benim ön çok gözüme çarpan şey bu tür piyasa yeni giren ürünler genellikle yabancı hemcinslerini taklit etmek ihtiyacı duyarlar hele konu teknıoloji ise (Türkiyede teknoloji üretilmeyince) bu dha ön planda göze çarpar.Ama volumede bunu görmedim ikinci sayıda kaliteli bir dergi olacaklarını gösterdiler ve Türkiye için özgün bir içerikle çıkıyorlar...helal olsun :D

kolay gelsin...

Geri