Gitar Boyama Çalışması (Rg470 - Resimli Sonuçlar)

dostum slmlar sana daha öncede danışmıştım iyice zımparaladım ve püürüzsüz hale geldi ve kırmızı akrilik selüloz sprey boyanın ilk katını attım ve haliyle acami olduğum için bazı kısımlara çok sıktığım için damlacıklar oluştu.Kuruyunca zımpara ile damlacıkları orjinal seviyeye indirerek 2. kat boyayı atmam gerekiyor sanırım.Bir danışayım dedim.Çünkü o boya plastikimsi kuruduğu için sanki zımpara yaparken kesin bir aksilik çıkıcak gibi geldi bana :D

Boyamayla ilgili verdiğin püf noktaları ve tespitler bu işi sanki profesyonel olarak yapan biriymişçesine doğru ve yerinde. Çok faydalı bilgiler, yaptığın iş de çok güzel. Güle güle kullan.

temiz bi iş cıkarmışsın tebrikler bende düşünüyordum aslında boyamayı ancak zımparalayıp sadece verniklesek o natural görünümü kazandırabilirmiyiz elinizde hiç zımparalandıktan sonraki görüntü falan varmıdır acaba ?

Selam dostum boya işlemi bitti kurumasını bekliyorum.Bazı yerlere sticker yapıştırmayı düşünüyorum ve üstüne vernik atıcam.Birde şu vernik olayında nasıl bir izlememi önerirsin.Vernik atmadan önce bi zımpara atmam gerekiyormu ?

Swirl boya ile ilgilenen varsa su linklere goz atsinlar.

http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?t=2639712
http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?t=2641297
http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?t=2634563

Bitmis halleri:
P7040450.jpg

P7070592.jpg

P7070581.jpg

Ilk linkte youtube video'su da bulabilirsiniz. DK2M'i yapsam mi diye dusunmeye basladim ben de :)

GokhanA demiş ki:
Boyamayla ilgili verdiğin püf noktaları ve tespitler bu işi sanki profesyonel olarak yapan biriymişçesine doğru ve yerinde. Çok faydalı bilgiler, yaptığın iş de çok güzel. Güle güle kullan.

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. :)

batuhankr demiş ki:
temiz bi iş cıkarmışsın tebrikler bende düşünüyordum aslında boyamayı ancak zımparalayıp sadece verniklesek o natural görünümü kazandırabilirmiyiz elinizde hiç zımparalandıktan sonraki görüntü falan varmıdır acaba ?

Teşekkür ederim. Dediğiniz şekilde yapan çok var. Ancak o işte farklı farklı yöntemler seçenler var. Direkt kazınmış gövde üzerine sadece vernik çalışmadım, aslında bu konuda bayağı bir bilgim var, tavsiyelerde bulunabilirdim, ancak uygulamasını yapmadığım birşeyi tavsiye etmekten çekinirim. :)

Gitarpedal forumunda dediğiniz şekilde yapan/yaptıranlar var orada sorarsanız daha çok yardımcı olabilirler diye düşünüyorum. Özellikle o forumda Drb üstadın çok güzel bir çalışması vardı. (hala başlık duruyor mu bilemiyorum)

wolves demiş ki:
Selam dostum boya işlemi bitti kurumasını bekliyorum.Bazı yerlere sticker yapıştırmayı düşünüyorum ve üstüne vernik atıcam.Birde şu vernik olayında nasıl bir izlememi önerirsin.Vernik atmadan önce bi zımpara atmam gerekiyormu ?

Bugün superonline fiber internette Ankara'da sorun vardı, internetim yeni geldi. Pc nin başına geçer geçmez, direkt cevap yazmaya başladım. Öncelikle gözün aydın ilk aşamaları geçmişsin. İstediğin bilgilerin cevabı biraz uzun. Nette biraz işlerim var, onları hallettikten sonra buraya yazarak veya ö.m atarak cevap vermeye çalışırım elimden geldiğince. :)

DaRtH_ErLiK demiş ki:
Swirl boya ile ilgilenen varsa su linklere goz atsinlar.

Ilk linkte youtube video'su da bulabilirsiniz. DK2M'i yapsam mi diye dusunmeye basladim ben de :)

Swirl olayı gerçekten şahane, benim de çok aklımı çelmiştir her zaman. Fakat bir türlü cesaret edemedim. Boya temini, bir de suyun içine borax diye bir madde koyuyorlar onu Türkiye'de bulur muyum, bulduğum forumlarda bahsedilenle birebir aynı mıdır derken, bir türlü girişemedim şu işe. Ama benim de bundan sonra ilk el deneyeceğim proje, muhtemelen swirl olacak. Zira görüntüsüne hastayım şu swirl hadisesinin. :)

Ben de eski Cort X-9 gitarımı boyamaya başladım. Zımparasını bitirdim, single yuvasını kapattırmak için marangoza bırakım. Geldiği zaman resimlerini paylaşacağım. :D

Geri