yamaha dd55 elektronic drum

arkadaşalar bu aralar canımın sıkılması üzerinde devamlı gittiğim bir müzik markette bu aleti gördüm.Biraz kurcaladım sesleri hoşuma gitti, aslında biraz deşarj olmak için bire bir.Tuşesi falanda güzel.Midi out-in ile sonarda elimdeki sampleri çalarken işimede yarayabilir diye düşünüyorum.Fiyatı 350 euro tabi ben bu paraya almayacam ama ne düşünüyorsunuz bu alet ile ilgili.Yurt dışı fiyatı 200 küsür dolar. değer mi diye merak ediyorum...

koley gelsin...

Valla ne yalan soyleyeyim ben de ne zaman bir elektronik esya dukkaninda denk gelsem epey bir oynuyorum bunlarla :D . Almak da aklimdan gecmiyor degil, hem dedigin gibi desarj olmak hem (yine dedigin gibi) daha gercekci MIDI davul/perkusyon partisyonlari yazabilmek icin. Footpedal'larla falan birlestirdiginde oldukca iyi sonuclar elde edebiliyorsun.

Fiyat da oyle bir noktada ki, biraz daha ucuz olsa "dusundugume degmez" deyip alacagim, biraz daha pahali olsa "aldigima degmez" deyip dusunmeyi birakacagim.

Fakat konu elektronik el perkusyonlarindan acilmisken muhterem Roland HPD15'ten bahsetmemek olmaz. Gerci fiyati Yamaha'nin dort kati ama insan dokundugu an nedenini anliyor.

HPD15-large.jpg

Siyah kismin uzerinde gorulen her bir bolum aslinda ayri bir pad, ister herbirine ayri bir ses yukluyorsun ister hepsini bir sesin varyasyonlarina verip calabiliyorsun. Bunu oylesine gercekci yapmislar ki ornegin aleti tumba veya bongo gibi caldigin zaman ortasina vurdugunda elde ettigin sesle kenara vurdugunda elde ettigin sesler farkli, hepsinin dokunmaya hassasiyeti mukemmel. Onlar da yetmezse sesleri daha fazla evirip cevirmek icin iki yanda Triton'dakine benzer ribbon controller'lar ve tepede Roland'in patentli teknolojisi "D-Beam" var. Basindan kalkamadigim muzik enstrumanlarindan biri oldu bu. Bir de o kadar pahali olmasa :(

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ama bunla akustik bir baterinin tadını alamazsın diye düşünüyorum.Şöyle eline bagetleri alıp dangır dungur çalmak zor olur bunlarla.ama güzel bir alet...

kolay gelsin...

Selamlar...
Roland V-Drums setleri yenilendi ve fiyatları yapılabilecek en makul seviyeleri indirildi.
Şuanda en alt modelimizin fiyatı 1.142€ dur.
Bu en alt modeldeki butun pad ler dual olmakla birlikte üzerindeki rytm coah sayesinde oldukça rahat ve kolay çalışma imkanı bulabileceksiniz.
İyi Çalışmalar
Serdar Sofuoğlu / ANT

nebu cihazı bende gördüm kulağa hoş geliyor fiyatına 280 euro dediler birazcık yabancı siteleri gezdim buralarda daha ucuza görüyorum fakat bunları or alardan getirebilmenin koşulları nelerdir acaba dahada pahalıyamı gelir? ayrıca bu cihazın midi in ve midiout portları var ben evde drum kaydı almak istiyorum demo için acaba bu cihazla ses kartımdan girsem mic den işimi görebilirmiyim.midiler hakkında fazla bilgim yok ama midi out veren bir cihaz herhangi bir miks programı ile senkronize olabiliyormu?oluyorsa neler yapabiliyoruz şimdi gitmem lazım yoksa otobüs kaçacak erzuruma gidiyorum cağ kebabı yemeye :) geldiğimde yanıtlarınızı 4gözle okucam hoşçakalın

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1- kesinlikle kebap istiyorum

2-dışarıdan alma teşebbüsüm oldu ama daha pahalıya (yada hemen hemen aynıya patlayacaktı) kafa ağrıtmaya değmez diye düşündüm.Dışarıdan tanıdıkla sokma seçeneğini kullanmaya çalıştım oda başka nedenlerden dolayı olmadı...250 € ideal fiyattır..

3-bu aleti ben evimde kullanıyorum şimdi (deneyecem diye aldım marketten 2 aydır bende çözüyorum aleti belki bana beleşe verirler :)

4-izlenimlerimi yazayım; sesler fena değil ama çok dandirik olan setleride var, bu nedenle bir soft synt veya sample editor ile bilgisayar üzerinden kullanmak (midi device olarak) akıllıca olur.

5-ben sonarda- ve vsampler3 - ni kompakta kullandım sesleri ayarlamak biraz zaman alıyor ama sonuç fena değil (en azından tak tak klavyeden drum yazmaktan iyidir)

6-alete midi gönderebiliyorsun ,buna eşlik ettirebiliyorsun (çok başarılı değil)

7-pad tuşeleri güzel ama pedallar çok uyduruk işe yarıyor ama ayağımda kırılacak gibi geldi bana

8- yani bana bedavaya verirlerse alırım yoksa 250 €
biraz pahalı (ki bu benim aldığım fiyat)

kolay gelsin...

senin yerinede kebap yedim kafanı yorma süper lezzetliydi . anladığım kadarıyla bu makina pek işini gömrmüyor ben erzurumda buna benzer birde kasyo gördüm onada 400 million dediler modeli yazmmıyodu üzerinde şimdi ona bakacam oda aynı yamaha gibiydi ama biraz daha teferrüatlı gibiydi benim yapmak istediğim elbette evde fazla gürültü yapmadan mikse davul kaydımı atmak tabiki bunu midi değilde vaw uazntılı kaydetmek istiyorum ayrıca cool edit pro kullanıyorum şimdilik bunu çözebildim.istediğim işlem içinse sanırım bu cihazlar yeterli gibi (ehh amatör ruh işte yetinmesini bilecen) neyse yoldan yeni geldim cidim uyim bari teşekkürler

selam arkadaşlar ,

olaya ben yeni girdim , varmı sizin tarafta bi gelişme ? ben şu anda laıp almama arasında gidip - geliyorum. değermi bu paraya yada en ucuz nerde buluruz bunu istanbulda ??

valla istanbulda nerede bulursun bilmiyorum ama aletin bu paraya değip değmeyeceğine sen karar verecen.Kullanma amacın ne?Tuşesi ve midi device olarak kullanman güzel ama böyle kurcalayınca çok çok süperde değil.Bana yeter diyorsan alınabilir....

ben su anda hollandadayim tatil suresince.siparis ettim dd55i bakalim ne zamana gelcek veya gelcekmi.bunu bilgisayara baglayip mp3 formatinda ses kaydedebiliriz demi.izmirde nerde var bu aletten.hadi

nebukenazar demiş ki:
ama aletin bu paraya değip değmeyeceğine sen karar verecen.Kullanma amacın ne?Tuşesi ve midi device olarak kullanman güzel ama böyle kurcalayınca çok çok süperde değil.Bana yeter diyorsan alınabilir....

valla dostum ben sanırım şöyle diyorum ne kadar ekmek o kadar köfte :D

bu fiyata daha iyisini bulabilir misin bilmiyorum ama biraz daha yani demek istediğim 400-500 $ kadar daha paran olsa idi yamahanın mükemmel davulları var hatta üzerinde geçker cross ve hihat olanalar var yani mükemmel ama işşte ulaştığımız nokta ''para''

kolay gelsin...

selamlar . . .
bende bu alet var. kullandım ve kullanmaktayım.
ilk aldığınız zaman kesinlikle dandik ve verilen paraya değmeyeceğini düşünmüştüm ancak zamanla padlere ve onların karakterine, vurma açılarına ve şiddetine alışınca, alet mükemmel oluyor bence. eksikleri çok tabi. fiyatını göz önünde bulundurarak konuşuyorum. bir çalışma seti bile 200 dolardan başlıyor. alet hiç değilse çalışma pedi olarak kullanılabilir. her ne kadar elemanların yeri sadece bir tepsi üzerine toplanmış gibi olsa da reflex açmak için bire bir. her yerde çalınır bu alet. hoparlörleri de tatmin edici, ses çıkışı yüksek. pille de çalışıyor. üstelik her pade istediğiniz sesi istediğiniz ses seviyesinde atayabiliyorsunuz. ses kalitesi güzel. altolarda istediğiniz kadar hızlı gezinin. hepsini yakalıyor. hatta bazen baget titreşiminin frekansını bile yakalayabiliyor. ayrıca handpercussion seçildiğinde pad hassasiyeti artıyor. bu durumda davulu bateri kitine çevirdiğinizde padler artık daha hassas olmuş oluyor. ayrıca yankı açıp kapatma, tuş hassasiyeti ayarı, parça kaydetme, içindeki parçaların davulunu kapatıp üzerine kayıt yapma gibi çeşitli özellikleri de var. davul pedalı da hassas, iki kademeli.
kötü yönleri ise biraz caydırıcı. en kötüsü, bazen 3-4 elemana aynı anda vurduğunuzda birinden ses gelemeyebiliyor. buna kullanma klavuzunda açıklandığı üzere, şöyle bir çözüm getirmişler: tuş hassasiyetini arttırmak. o zaman yapmıyor, grind bile kaçırmıyor. hand percussion hassasiyetindeyken, kopup da padlere sert vurursanız yakındaki diğer elemandan ses geliyor. hi-hat ziline bir türlü alışamadım. zilden ses bazen az, bazen çok geliyor. diğer bir kötü yanı da zillere "sssssSSS" olayı yapmak imkansız. aleti kapatıp 2dk bekleyince her şey resetleniyor. davul pedalına ikinci bi giriş yapıp twin yaparım diyenler boşa heveslenmesin, bunun için bir dizi elektronik işlem gerekiyor. davulun zaten twinpedal seçeneği var ama o zaman da hi-hat pedalı iptal . . . hi-hat hep açık veya kapalı modunda bırakılmalı.

bu arada bi de, aletin içinde hazır ritimler var. siz düzenli aralıklarla, rasgele padlere vursanız bile o gerekli pade vurulmuş olarak kabul ediyor ve bir ritim takip ediyor. ayrıca bir pade ses ataması yapılabildiği gibi, istediğiniz metronomda hafızada bulunan "atak"ları da atayabiliyorsunuz. böylece tek bir baget vuruşuyla atak tamamlayabiliyorsunuz.
bi de, bir konserde kullanan birini gördüm. cd'den izledim, adam eksiksiz çalıyordu. çaldığı da türküydü gerçi. ama bateri solosunu bile geçiyor.
şimdilik aklıma gelenler bunlar.
ilgilisine . . .

sigara arar gibi stüdyoya çağıracak arkadaş arıyorsanız, haftada ortalama 1 saat stüdyoya giriyorsanız (parasını hesaplayın), ev çalışmaları istiyorsanız, kesinlikle çare bu alet.
tüm krizinizi alacaktır.
sadece biraz sabır . . .

niketnac

bu dd55 ten kullandım bir süre.. guzel alet.. daha ne olsun .. midi olraka pc ye sinyal gonderdigimde bir sorunla karşılaştım.. cubase ile Fx pansion BDF drum VST kullanıyorum.. cokta güzel oluyor fakat.. açık- kapalı hihat i bir türlü çözemedim.. yani padimi açık olarak ayarlıyorum.. hihay peldaını kapatınca kapanması gerekiyor.. ama kapanmıyor.. hihat pedlaına kapalı hihat sesini atadım.. yinede olmuyor.. eger onu çözersem harika olur.. çalışma pad ine 200usd vermek yerine bu aletten almak daha makbuldur...

valla geçen bir arkadaşın elinde v-drums kullandım. bikaç milyarlık bir aletti. trampetini de ekstradan her türlü hassasiyeti olan bir zımbırtıyla değiştirmişti. fakat, çalım kolaylığı, ve trampetteki vuruş çeşitliliği dışında bence dd55ten farkı yoktu. (dd55i de dükkanda denedim) yani bişeye vuruyosunuz ama aslında düğmeye basıyosunuz. şimdi diyelim ki bunda hassasiyet 5 kademelidir, ötekinde 15.. bence ne kadar ince de olsa, gerçek davul gibi yapmaz. onun için kanaatimce büyük bir fark yok. yani davul kaydetcekseniz, olabildiğince gerçek ve iyi olsun diyorsanız; v-drums da sizi kurtarmaz. gidip iyi bir stüdyoda 2 saatte şarkılarınızı çalıp bitirirsiniz. ama illa dijital yazıcam davulları diyorsanız; o zaman yamaha iş bitiricidir diyorum. ki ona bile çok gerek kalacağını sanmıyorum. ben artık alıştığım için patternleri ve atakları neredeyse gözüm kapalı yazıyorum.
fakat bu yamahanın beni en çok cezbeden kısmı hand percussion oldu. fazla seçenek olmamasına rağmen; hatırladığım kadarıyla 2conga, 2 bongo sesi (şiddetleriyle birlikteX3 galiba) +1 vibraslap, 1 woodblock tarzı birşey, sağ üst köşedeki zımbırtıyı hatıtlamıyorum. ama aletin kullanım açıklığıyla sanırım üst tarafa timbalito da atayıp, onları da elinizde çalarak congaya eşlik edebilirsiniz.
şimdi ben sahnede, gitar vokal ve perkusyon çalıyorum. normalde kullandığım 1 rototo+2cowbell. bunlar bile koskoca bir sırt çantası tutuyorlar. halbuki yanına bir splash, hatta congo+bongo eklemek isterim. (bir de gitarım la amfim var) ve bence bu alet normal bar programında, davul olarak olmasa da, perkusyon olarak kullanılmak için ideal. ve en yakın zamanda alacağım. (tabi daha dandik bir etkinlikte davul olarak da kullanılabilir) çoluğunuza çocuğunuza davul öğretmek için de ideal. (bir yandan da küçük kuzanime alması için teyzemi ikna etmeye çalışıyorum. -teyze, çocuk buna vurmazsa, koltukları fln kemirmeye başlar...)

rolandın 8 padli dikdörtgen aletleri vardı bayağı eskiden beri, onlar da şimdi 2. elde 300 liraya falan bulunabiliyor. kesin denemek lazım.

bu arada yamahanın kros pedalı da bence güzel bir hassasiyet gösteriyordu. üstüne abanılır. kırılırsa da kırılsın, alırsın yenisini. pearl pedal da eskiyor, üstelik onu yenilemek çok daha pahalıya geliyor

Geri