Fransız Sokağı

Gandalf demiş ki:
Ya güzel kardeşlerim niye adamı merakta bırakıp hasta ediyorsunuz.. Nerdedir bu fransız sokağı tam olarak, sokakta neler vardır , ne yapılır, bu sokak ne işe yarar, ücret durumu neye göre ve nasıldır.. Bunun gibi şeylere bir bilgi versenizde benim gibi olaya fransız kalanları bir aydınlatsanız..
Sanırım taksimde ama ben uzun zamandır (RTN günü hariç) taksime çıkmadığım için yabancı kaldım bu durumlara..

Galatasaray Lisesi’nin arkasındaki Hayriye ve Bostancıbaşı Caddeleri arasında .

Hımm yani 45'lik barın oralarda öylemi..
Ya biraz daha bilgi verseniz çok sevinicem, çünki ilgimi çekti gerçekten belki yarın giderim.
Sokakta ne gibi aktiviteler var mesela, yani bir sokak dolusu cafemi yada pendorun ordaki arka sokak gibi bir yermi..
Giriş ücretlimi yada cafeler çokmu kazık..
Lütfen bugün acil ve mümkünse ayrıntılı bilgi bekliyorum sevgili arkadaşlarım..

...

Gandalf demiş ki:
Hımm yani 45'lik barın oralarda öylemi..
Ya biraz daha bilgi verseniz çok sevinicem, çünki ilgimi çekti gerçekten belki yarın giderim.
Sokakta ne gibi aktiviteler var mesela, yani bir sokak dolusu cafemi yada pendorun ordaki arka sokak gibi bir yermi..
Giriş ücretlimi yada cafeler çokmu kazık..
Lütfen bugün acil ve mümkünse ayrıntılı bilgi bekliyorum sevgili arkadaşlarım..
giriş ücretli değil. ama arama yapıyorlar. Galatasaray Lisesi'nden aşağı doğru git ilk sokaktan sola dön zaten görürsün hemen sokağı. hiç bilmesende kalabalığı takip et yine bulursun. bir çok etkinlikler düzenleniyor. ama bu sıralar devam ediyor mu bilmiyorum. bir sokak dolusu kafe ve moda evi var ama gezmek serbest. git gönlünce gez. arada birbirinden güzel kızlara da bakmayı unutma ;) cafeler euro üzerinden yani. sözde türk parasıyla ödeme yapıyosun. bir bardak çay 3 milyon düşünün yani

müjde artık sokakta arama yapmıyorlar. 1 haftadır kaldırmışlar aramayı. artık elinizi kolunuzu sallaya sallaya girebilirsiniz Fransız Sokağı'na

usta nedir senin bu fransız sokağı ilgin sana paramı verdiler reklamını yap diye halla halla
"beyler fransız sokağında ot çıkmış"
en ufak bir haber hemen burada
ama ben senin yaptığın bu işe fransız bile kalamıyorum

heheh. sana soylemedim. ben gazeteciyim. burada da o sokaga gitmek isteyenleri bilgilendiriyorum. hem de boyle bir sokaga gerk var miydi diye milletin fikrini alamaya calisiyorum. ama oncelik orayla ilgili bilgi vermede. ondan sonra tartismaya basliyacagim

Utanç sokağı... Nasıl olur böyle birşey anlamıyorum ki...Elin fransız'ı (ki bu dünyadaki en faşik en yabancı düşmanı ırklardandır) gelip istanbul da , kendi sokağını gezecek. Hatta bakarsın kafası atar birimize, fransızca sihtir len sokağımdan diyecek.

Yarın artık italyan alman ingiliz sokakları da açılır hele bura bi tutsun, son mahalleleri falan...

Bu apaçık görmemişliktir, ezikliktir, aşağılık kompleksi sahibi olmaktır. Adım atarsam namerdim.

(Milliyetçi değilimdir, hatta çok uzağındayımdır bu olgunun)

Amerika da da var çin mahallesi italyan mahallesi, hatta ingiltere de türk mahalleleri falan. Ama bunlar o ülkenin saydığım milletlerinin kurduğu mağazalarından tükanlarından oluşur. Yani çin mahallesinde çinli ler vardır. Yaw bizim Fransız sokağını fransızlar kursa, kültür zenginliği derim, ama fransız sokağında bizim türkler olunca....Kompleks diyorum sadece...Sahi burda oturanların hepsi fransızca da biliyor mu?

ben de sana katiliyorum. zaten ileride italyan sokagi acma projesi var. yer ariyorlar onun icin. daha sonra da osmanli sokagi acilcakmis. bakalim ne yapmaya calistiklarini ben de anlamis degilim. ben oraya fransiz sokagi olmadan once de gidiyordum. simdi de gidiyorum. o sokak tam ozenti sokagi. Turkiye'de yasiyorsun ama o sokakta her sey euro uzerinden satiliyor. dusunun yani. bari Turk parasi degerinden yapsalardi. o zaman daha iyi olurdu. soyleyecek baska birsey yok. izlemeye devam edecegiz.

sevgilimle gittik,amacımız galatasarayın arkasını dolaşmaktı aslında...dümdüz gidin galatasaraydan..sonra sola sapın...o caddeden sağa sapan sokak...
çok güzel olmuş..çok huzurlu...çok sevdik :)

evet. osmanlı sokağı yapalım. merak etmeyin zaten osmanlı sokağı da yapacaklar. yer arıyorlar. orda da neyi baz alarak fiyat belirleyecekler görücez

ya öyle demeyin ben çok sevdim fransız sokağını açılışında da gitmiştim
sonradan da birkaç defa gittim
hem ben fransızları da severim aşırı bir hayranlığım vardır fransızca konuşanlara
hatta ben sokakta daha çok fransız olur sandım
resim çektirirken ilk fransızca rica ettim resmimizi çeker misiniz diye
herkes türk çıktı yani aslında olay sadece estetik ve cosmopolit açıdan yapılmış öyle fransızları başımıda taşıdığımız yok bence çok iyi bir fikir
hatta orda fransızların çoğunlukta bulunmaması daha iyi birşey
yoksa olay uptown chi_town'a dönerdi ki istanbulda yeri yok böyule ırkçılık kendi kabuğuna çekilme olaylarının.
güzel olmuş bence hep gidin gezin
darısı italyan alman sokaklarının başına(kendilerine has mimari tarzları da var iyi olur yani)

evet artık arama filan yok Fransız Sokağı'nda. ister sevgilinizle ister yanlız gidin. bu arada geçen gün Cemil İpekçe sokakta doğum gününü kutladı.

sizcede "cezayir" sokağının "fransız" sokağı olması ironik değil mi? bu bi tek bana mı kinayeli gelio?

zaten ceyir de fransızca konuşuluoyr. adamlar da ne yapsak da fransız sokağını faliyete geçirsek diye düşünürken birden akıllarına cezzayir sokağı gelmiş. onlarda orayı restore edip fransız sokagı yapmışlar. bakalım bundan sonra italyan sokağı var. onu nereye yapacaklar. hep beraber bekleyip göreceğiz

Geri