walnut?

arkadaşlar caparison gitarlarda gördüm walnut diye ağaç acaba nasıl bi ağaç türüdür bilginiz var mı? basswood veya maun a göre nasıldır sesi?
bir de ayrıca 27 perdeli gitarlar sadece caparison da mı var? başka hangi markaların var 27 perde :?:

Walnut=Ceviz ağacı
Maun'un karakterine benzer bir karakteri var diye biliyorum. 27 perde olayı bariton olayı sanırım, jackson'ın falan da nadir vardı 27 perdeli bariton gitarları, araştırmak lazım.

Schecter C-1 Classic, bir cok Carvin modelinde ve guitarology'nin dedigi gibi Ibanez Prestige'lerde sapta ceviz var.

Caparison 27 perdeler bariton degil, alt tellerde sap daha uzatilmis durumda. Ibanez'in de XPT700 Extended 'in sapi 27 perde.

579178.jpg

Hatta 27 perde Caparison Horus 24.75 olcekte, 25.5 bile degil.
Horus%20ScarabGO.gif

Mağazalara sormak lazım, illa ki getiren vardır. Ya da forum'da Amerika'dan gitar getiren arkadaşlar var, onlara danışılabilir. Bulunmasının çok zor olduğunu sanmıyorum.

Not: Lütfen "Türkiye" yazarken, "T" harfini büyük yazalım. Gerçekten çok dokunuyor bu durum bana.

peki teşekkürler bu arada kusura bakma kimse bakmasın Türkiye nin t sinin küçük yazılması tamamen alışkanlık ama dikkat ederim bundan sonra :)

sheliakonur demiş ki:
Mağazalara sormak lazım, illa ki getiren vardır. Ya da forum'da Amerika'dan gitar getiren arkadaşlar var, onlara danışılabilir. Bulunmasının çok zor olduğunu sanmıyorum.

Not: Lütfen "Türkiye" yazarken, "T" harfini büyük yazalım. Gerçekten çok dokunuyor bu durum bana.

Sana helal olsun Türkiye konusunda çok haklısın.Forumda arkadaşı uyarıyorum yazma diye ne olacak ki filan diyor.Ama anlatamıyorum işte.Kutluyorum seni Onur...

Geri